Algavad Tartu noore kunsti oksjoni eelüritused

24. september, 2013

oksjoni logo2013Neljapäeval, 26. septembril saavad alguse Tartu noore kunsti oksjoni eelüritused. Kuna seekordse kunstioksjoni fookuses on fotokunst, siis keskenduvad ka koostöös Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia osakonna ja Tallinna fotokuuga korraldatavad loengud just fotograafiale. 

26. septembril kell 18 räägib Taavi Piibemann teemal “Erinevad foto vormistusviisid ja nende püsivus ajas” ning Madis Katz teemal “Aeglasest fotograafiast”. Loengud toimuvad Tartu Kõrgemas Kunstikoolis (Tähe 38b, http://www.artcol.ee). 

2. oktoobril kell 18 toimub Anneli Porri loeng „Kellele ei meeldiks Eesti foto”. Loeng toimub Tartu Kunstimajas (Vanemuise 26) Anneli Porri kureeritud näitusel „Kus lõped sina, algan mina”, mis pakub üht võimalikku läbilõiget Eesti fotokunsti paremikust aastatel 1992–2013. Kõik loengud on osalejatele tasuta. 

Tartu noore kunsti oksjon toimub Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) 10. oktoobril kell 18. Oksjoni raames tutvustatakse spetsiaalselt kureeritud fotovalikut, seekordsel oksjonil on koguni 19 fotokunsti tööd. Oksjoni fotovalik ning loengud tutvustavad nii erinevaid kunstnikke ja teemasid, millega nad fotomeediumit kasutades tegelevad, kui ka erinevaid fototehnilisi lähenemisi ja foto vormistamise võimalusi. Näiteks näeb oksjonil diasec vormistusega 3D fotot noorelt fotokunstnikult Triin Rebaselt. Oksjonil on fotosid tänapäevasest digitrükist kuni Toomas Kalve möödunud sajandi alguse plaatkaameraga üles võetud hõbeprindini. 

Näitus oksjonil osalevatest töödest on Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13, avatud E–L 11–21) avatud kuni 9. oktoobrini. Näituse kujundaja on Tartu Kõrgema Kunstikooli peakunstnik Madis Liplap. Oksjonitöödega saab tutvuda ka veebikataloogis aadressil: http://www.lmk.ee/oksjon_sygis2013. Kataloogist leiab kust lisaks oksjonitöödele ka täpsema info kunstnike kohta ning kunstiteadlaste Indrek Grigori ja Kadri Asmeri kirjutatud kommentaarid. 

Fotokunstihuvilistel tasub jälgida ka blogi Loomemajanduse Lood (http://loomemajandus.blogspot.com), kus ilmub järgneva paari nädala jooksul mitu fototeemalisi postitust. Tartu noore kunsti oksjoni üritustega saab end kursis hoida Facebookis: https://www.facebook.com/events/173958182787893 

Tartu noore kunsti näitust ja oksjonit korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu Kunstnike Liit, Kaleidoskoop Kunstilaenutus ja Tartu Kõrgem Kunstikool. Oksjon toimub koostöös Tallinna fotokuu ning Tartu ettevõtlusnädalaga. Sellest sügisest on oksjonil esimest korda ka ametlik trükipartner – Copy.ee.