Antoniuse moeetenduse nimekas žürii valis parimad noored moeloojad

16. juuni, 2015

12. juunil täitus Antoniuse õu moehuvilise publikuga. Kolmandat korda toimunud etenduse teemaks oli „Mood loob linna“, kus kokku esitleti 16 eriilmelist kollektsiooni, sh nelja aksessuaarikollektsiooni. Žürii valis parimaks kollektsiooniks vi! „Aren’t your clothes saying too much about you?“ ning parimaks aksessuaarikollektsiooniks Anni ja  Jane Ansmanni kollektsiooni nimega DERMAtrophy.

Moekollektsiooni peapreemia auhinnaks on 1000 eurot, aksessuaarikollektsioonide kategooria peapreemia auhinnaks 500 eurot, lisaks saab võidukollektsioon  esitlusvõimaluse Eesti EXPO moeväljapanekul Milanos tänavu septembrikuus.

Žürii esimees Marina Skulskaja sõnas võidutööd kommenteerides: „See delikaatsete roosade vihjetega väike kollektsioon on tõesti hämmastav, sest siin ilmneb küpse disaineri mõõtu tugev anne. Jooned ja vormid on üsna lihtsad, isegi minimalistlikud, kuid sisu on väga keerukas, see koosneb eri kihtidest, mida on väga huvitav avastada – mitte ainult professionaalidel, vaid ka kandjatel. Iga rõivas on meeldejääv ja täiesti ainulaadne, mis iseenesest on tänapäeva moes väga haruldane.“

Anti välja kaks eriauhinda, mis mõlemad läksid Evelin Kägole kollektsiooni „Space“ eest: osalemine Moskvas kahe aasta tagant toimuval noorte moedisainerite konkursil Russkii Siluet, mida võib pidada üheks suuremaks Ida-Euroopas, ning osalemisvõimalus  Tallinna Ettevõtlusinkubaatori suvekoolis.

Moskva konkursi kutse üle andnud žürii liikme Kalle Aasamäe sõnul rääkis Evelini kasuks uudsus ja eriline vormikeel, mis eristas tema loomingut selgelt teistest osalejatest. „Kindlasti peab selliste võistluste puhul lähtuma rahvusvahelisest disainikeelest ning žürii arvates oli Evelini looming just neile kriteeriumidele vastav. Lisaks ka hea materjalitunnetus ning uudne lähenemine rõivastuslikule vormile,“ lisas Aasamäe, tuntud kui meeste moebrändi Kalle HT autor.

Antoniuse moeetenduse projektijuhi Auli Solo sõnul oli rõõmustav, et moeetendus meelitas kohale suure hulga moehuvilist publikut ning meeleoluka emotsiooni sai pea 500 inimest. „Korraldustiimi koostöös sujus väga hästi ka kogu back-stage’i  korraldus ning laval nähtav ja kuuldav oli lavastaja Helgur Rosenthali käe all suurepärases kooskõlas.“

Meeleolu lõid ka etenduse ekraanile kuvatud kaadrid maailma suurlinnadest, suurlinna helid ning kogu etenduse vältel kõlanud live-muusika Silver Sepa esituses.

Žürii koosseisu kuulusid moedisainerid Tanel Veenre ja Kalle Aasamäe, mulluse Antoniuse moeetenduse võitja Liisa Soolepp, Tallinna ettevõtlusinkubaatori juht ja moe-õppejõud Anu Lõhmus, Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg ning moeajakirjanik Kristina Herodes. Žürii esimees oli  moeajaloolane, kolumnist ning tunnustatud moeekspert Marina Skulskaja Peterburist.

Foto Liisbet Järviste