Avanes uuenenud tingimustega „Eesti kultuur maailmas“ taotlusvoor

18. detsember, 2015

Taotlusvooru eesmärk on aidata kaasa Eesti kultuuri rahvusvahelistumisele ja tutvustamisele maailmas ning Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ja Euroopa Liidu eesistumise välisprogrammi ettevalmistamisele ning teostumisele. Taotlusvoorust toetatakse Eesti loovisikuid, kultuurikollektiive, loomeettevõtjaid ning väliseesti seltside ja ühingute kultuuriprojekte. 2016. aasta I taotlusvoor on avatud 18. jaanuarini 2016.

„Seoses lähenevate suursündmustega 2018. aastal oleme „Eesti kultuur maailmas“ taotlusvooru tingimustesse sisse viinud muudatused, et siduda need mõlema suursündmuse välisprogrammiga. Samuti täpsustasime Euroopa Liidu riigiabi reegleid, et ära hoida lihtsalt välditavaid probleeme, millest on kultuurivaldkonnas viimastel aastatel palju juttu olnud,“ selgitas Kultuuriministeeriumi välissuheteosakonna nõunik Reet Remmel.

„Kindlasti soovitame taotlejatel kaasata koostööpartnereid sihtriikides ning seda rõhutame ka uuenenud kriteeriumites,“ lisas Remmel. Toetusprogrammi kõikide tingimustega saab tutvuda Kultuuriministeeriumi kodulehel SIIN.

Oma projektide sidumiseks Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ja Euroopa Liidu eesistumise välisprogrammi eesmärkidega tutvu ka välisprogrammi kodulehel asuva informatsiooniga: ev100.ee/et/välisprogramm.

2016. aastal on toetusprogrammi eelarve kokku 650 000 eurot, millest 50 00 eurot on kavandatud väliseesti seltside ja ühingute kultuuriprojektide toetuseks. Esimesest taotlusvoorust eraldatavate toetuste maht on 350 000 eurot ning teisest voorust 300 000 eurot.

Taotluste uuenenud hindamiskomisjoni kuuluvad komisjoni esimees, Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna nõunik Reet Remmel; Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonna kultuuri- ja äridiplomaatia büroo nõunik Kaire Jürgenson; helilooja, Eesti Heliloojate Liidu juhatuse liige Ülo Krigul; filmirežissöör, Valitsuse kommunikatsioonibüroo strateegilise kommunikatsiooni nõunik Ilmar Raag; Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein; kunstnik, Eesti Kunstiakadeemia professorLiina Siib; muusikateadlane, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor, Eesti Muusikanõukogu aseesimees Toomas Siitan; ERRi  kultuurisaadete toimetaja, kultuuriuudiste toimetaja-saatejuht Reet Weidebaum.

Toetusprogrammi „Eesti kultuur maailmas“ II taotlusvooru tähtaeg 25. mai 2016.

Välismaal toimuvate eri eesti kultuurisündmuste täieneva pildigaleriiga saab tutvuda Kultuuriministeeriumi Instagramis.

Fotol Pohjanheimo moekollektsiooni esitlus Eesti disaini päevadel Helsingis. Foto autoriks on Ramona Lepik, Eesti Instituut Soomes.