Betooniteatris arendatakse valdkondadevahelist koostööd

16. jaanuar, 2014

kultuurikatel

16. ja 17. jaanuaril kohtuvad projekti „Betooniteater“ raames õppejõud, tudengid ja ettevõtjad, et aidata kaasa kultuuri ja ärivaldkonna koostööle ning selles sündivale innovatsioonile.

Projekti „Betooniteater“ partneriteks on Tallinna Kultuurikatel, Tallinna Tehnikakõrgkool ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakond.

Projekti „Betooniteater“ eesmärk on omavahel põimida etenduskunstide, haridus- ja ehitusvaldkond, et sellest saaks sündida koostöö. Täna ja homme toimuv valdkondadevaheline koolitus on täitunud täies mahus, millest võtavad osa erinevate ülikoolide õppejõud, tudengid, etenduskunstnikud ning ettevõtjad.

16. jaanuaril viib terve päev kestvat töötuba läbi Pia Areblad Rootsi organisatsioonist TILLT. Tegemist on Göteborgis asuva Rootsi loomemajanduse ettevõttega, mis on käivitanud mitmeid programme, mis asetavad kunstniku inimeste töökohtadesse. Kõigil programmidel on midagi ühist: need rakendavad spetsiifilise mõtlemise viisi antud kunstnikule ning vallandavad selle konkreetses ettevõttes. TILLTI asutaja Pia Areblad ütleb järgmist:„ Kõik see aitab muutustele kaasa. Kunstnik, töötajate vajadused, eesmärgid, probleemid, programmi pikkus – kõik elemendid on hoolikalt kooskõlla viidud ning selle tulemus on sama unikaalne kui kõnealused inimesed. Ning muutus toimub. Muutuseks on ühtne arusaamine, suhtlemine ja lähenemine tundmatusele.“
17. jaanuari koolituspäeva keskmes on nn spillover efekt, mille all mõistetakse efekti, kus tegude läbi tuuakse kasu ja luuakse lisandväärtust võimalikult paljudele sihtrühmadele. Erinevaid case study näiteid toob Philippe Kern organisatsioonist KEA European Affairs

Betooniteatri koolituspäevad on osa programmi Primus raames toimuvast õppejõudude täiendusõppekursusest „Ettevõtlike hoiakute arendamine kõrgkooliõppes valdkondadevahelise koostöö kaudu“. Sellel kursusel omandavad kõrgkoolide õppejõud kuni märtsikuuni teadmisi, kuidas valdkondadevahelisi protsesse juhtida, kuidas tudengeid oskuslikult suunata valdkondadevahelisele koostööle ning kuidas nende ettevõtlikke hoiakuid arendada.

Kultuurivaldkonna tudengitele on soov pakkuda ettevõtlusteadlikust ja aktiivsust, et kooli lõppedes julgeksid nad võtta vastu otsuse olla ise ettevõtja. Insenerivaldkonna tudengites on soov arendada ettevõtluseks vajalike oskusi nagu loov mõtlemine, kommunikatsioon ning suhtlemisvõime. Professionaalsetel etenduskunstnikel tekib võimalus rakendada teadmisi väljaspool oma tavapärast tegevusmaastiku. Osalevad ettevõtted saavad ideid, kuidas läheneda innovaatiliselt oma siseprotsesside arendamisse.

Betooniteatri koolitusest võtavad osa ka Creative SpIN partnerid, kes on enamasti Euroopa linnade loomemajanduse arendajad.

Õppejõudude koolituse läbiviimist toetab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondist (programmi Primus kaudu). Projekti erinevaid ettevõtmisi toetavad SA Archimedes Primus programm, mida toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond, Hasartmängumaksu Nõukogule, EAS, URBACT, ehitusettevõtja Kalev Ramjalg.