Disainifestivali Disainiöö eelüritusena on alates 17.augustist võimalik tutvuda Islandi kaasaegse disainiga Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis

15. august, 2011

altEelüritusena septembris toimuvale kuuendale disainifestivalile Disainiöö ning Euroopa Innovatsioonifestivalile IF… toob Eesti Disainerite Liit koostöös Islandi Disainikeskuse ja ETDM huvilistele tutvumiseks väljapaistvaimad näited islandi disainerite loomingust.

NÄITUS “ISLANDI KAASAEGNE DISAIN – MÖÖBEL, TOOTEDISAIN JA ARHITEKTUUR” avati esmakordselt Reykjavíki kunstimuuseumis 2009. aastal. ’’Nii noored ja lootustandvad kui juba tuntud disainerid on toonud viimaste aastatega Islandi disainikeskkonda uue hingamise, mida iseloomustab tundlikkus, uudishimulikkus ja optimism. Disainerite valik peegeldab kaasaegse Islandi disaini iseloomulikke jooni nii läbi visuaalse teostuse kui mõtteviisi. Näituse eesmärk on suunata tähelepanu hea disaini väärtusele ja leidlikkusele kui olulisele tuleviku-ressursile ühiskonnas,’’ selgitab näituse kuraator Elísabet V. Ingvarsdóttir. Näituse kujunduse on loonud Kurtogpí koostöös Atelier Atli Hilmarssoniga.

Sel kolmapäeval, 17.augustil kell 12.00 viib näituse kuraator Elisabet V. Ingvarsdóttir Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (Lai tn. 17) läbi eksponaatide tutvustuse, kus kõigil huvilistel on võimalus osaleda.

Näituse avab Islandi president Ólafur Ragnar Grímsson Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (Lai tn. 17) pühapäeval, 21. augustil, mil Tallinnas toimub Islandi kultuurifestival ISLANDI PÄEV.

Näitus jääb avatuks kuni 4. septembrini. Sissepääs muuseumipiletiga, muuseum avatud K-P 11-18:00

Islandi päevaga tänab Eesti riik ja välisministeerium Islandi riiki vapruse eest aastal 1991 Eesti taasiseseisvumist esimesena tunnustamast. Islandile pühendatud päeva raames astub erinevais Tallinna sisehoovides, kontserdipaikades ja Islandi Väljakul üles üle kümne saareriigi muusikakollektiivi, avatakse Islandi-teemalised näitused ning  põhjamaadest inspireeritud toiduturg. Suur osa programmist on huvilistele vaba sissepääsuga.

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv Euroopa Innovatsioonifestival IF… ja Disainiöö toimub 16.-25.septembril Tallinnas. Innovatsioonifestivali elluviimisel osaleb 2 aasta jooksul kokku 6 linna – Barcelona, Milano, Kortrijk, Lissabon, Vilnius ja Tallinn. Fookuses on innovatsioon ja inimkeskne disain, sotsiaalne kaasatus, mobiilsus, säästlikkus ning tehnoloogia mõju igapäevaelule.

Kuuenda disainifestivali programm on Euroopa kultuuripealinnale kohaselt mahukas. Kavasse kuuluvad rahvusvahelised disaininäitused, konkursid, erinevad konverentsid, töötoad, Disainioksjon, Pecha Kucha, võrgustumiseks loodud Disainiööklubi, moeetendused ja palju muud. Väärika punkti paneb festivalile Euroopa Disainijuhtimise Auhindade pidulik gala.

Lisainfo näituse kohta: http://www.icelanddesign.is/EXHIBITIONS/IcelandicContemporaryDesign/2058

Lisainfo Disainifestival Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestival IF… kohta:www.disainioo.ee ja www.innovationfestival.ee

Lisainfo Islandi Päeva kohta:www.20.ee/islandipaev