Disaininädal lõpeb tantsu ja paberlaevade voltimisega

13. juuni, 2013

lmk-logoLaupäeva, 15. juunil algusega kell 11.30 toimub Atlantise ees Emajõel disaininädala lõpuüritus, kus tantsu saatel volditakse ja saadetakse Emajõel teele kolm kahemeetrist paberlaeva. 

Lõpuüritusel jagatakse disaininädala õhupalle, nii lapsed kui suured saavad voltida paberlaevukesi. Kell 12.15 algab Just tantsukooli improvisatsiooniline voltimistants, mille käigus volditakse nõidusliku trummipõrina  saatel kolm kahemeetrist paberlaeva, mis seejärel mööda Emajõge  teele saadetakse. 

Disaininädala projektijuhi Ada Tamme sõnul on ürituse eesmärk lõbusa eksperimendi vaimus lõpetada disaininädal. „Paberi, tantsu ja jõe sümbioos pöörab tähelepanu paberdisainile, moodsale tantsule Tartus ja Emajõe rollile linnas. Kõik on oodatud voltima ja m õnusalt aega veetma,“ lisas Tamme. 

Disaininädala lõpuüritus korraldatakse koostöös Paberimuuseumi ja Just tantsukooliga. 

7.–15. juunini toimuva disaininädal „Disain on kohal“ eesmärk on tutvustada Tartuga seotud disainerite ja siin õppivate disainitudengite loomingut, vaadelda Tartut kui elukeskkonda ning juhtida tähelepanu disainile linnaruumis.  Disaininädala üritusi korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus ja Tartu Kõrgem Kunstikool, toetavad Tartu linn, Tartu Kultuurkapital, EAS ja Läänemere piirkonna programm. Vt lisa: http://www.lmk.ee/dok