Disainiööl tuleb ÄRATUS! Maailm on muutunud

23. september, 2010

Disainiööl, 24.septembril on viimane võimalus saada osa näitusest “ÄRATUS! Maailm on muutunud”. Kell 19- 21 on kohal ka EKA tekstiilidisaini tudengid, kes selgitavad vaatajatele oma tööde tagamaid.

 

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi püsiekspositsiooni paigutatud Eesti Kunstiakadeemia üliõpilaste funktsionaalsed tekstiilid on interaktiivsed ja eeldavad, et külastaja neid puudutaks, liigutaks, puhuks või vajutaks.

Näitusel on väljas päevavalgusele reageeriv bioplastik-paberkardin, mille valgus muutub sujuvalt, kui väljas hämardub; laudlina, millele ilmuvad piltidena vihjed uutele jututeemadele, kui sellel sooja õhtusööki serveeritakse; päikeseenergiat koguv valguskardin ja palju teisi uudse lähenemisega tekstiilseid objekte.

Tööd on teostatud tekstiilidisaini bakalaureuse tudengite kursuseprojektide ja valikainete käigus kahe viimase õppeaasta jooksul. Üliõpilasi juhendas EKA tekstiilidoktorand Kärt Ojavee.

EKA Tekstiilidisaini osakonna juhataja Mare Kelpmani sõnul on tekstiilidisaini osakond nn arukate tekstiilide valdkonnas kätt proovinud alates 2005. aastast, olles Eestis selle valdkonna pioneeriks.