Disainmõtlemise konverents

24. mai, 2019

Teine Disainmõtlemise konverents toimub 26. septembril Öpiku Konverentsikeskuses, Ülemiste Citys.
Konverents on sündinud Design Mindsi, Nortali, Proeksperdi ja Milttoni koosloomes. Sel aastal on konverentsi läbivad teemad empaatia, innovatsioon ja juhtimiskultuur.  Kokku oodatakse lavale üle 20 esineja.

Empaatia tööriistadest räägivad Leonore Riitsalu (behavioural insights), Kaido Kubri (DISC mudel) ja Stephanie Troeth UK-st (Jobs To Be Done).

Innovatsiooni plokis räägib Helen Kokk Nortali kogemusest avalike teenuste disainimisel Eestist väljaspool, Helsinki peadisainer Päivi Hietanen arutleb disainmõtlemise võimalustest linnaplaneerimisel ja – teenuste arendamisel. Axel Quack frog designist (Saksamaa) jagab oma kogemust kolme erineva praktilise näite varal. Lisaks räägib oma kogemusloo üks Disaini Meistriklassi programmis osalenud ettevõte.

Päeva lõpp peaks olema huvitav kõigile neile, kes moel või teisel on oma organisatsiooni kultuuri kujundamise eestvedajad. Nimelt jagab Kaja Kruus Proeksperdi teekonda disainmõtlemisel põhineva organisatsiooni suunas, Christina Dahlblom Miltton Sparksist räägib tuleviku organisatsioonist, mille märksõnad on talendid, usaldus ja aeg. Viimase inpiratsiooniesinejaga läbirääkimised veel käivad ja kui kõik õnnestub saab konverents väga ägeda punkti!

Mis on uut?
Eelmise konverentsi tagasiside põhjal on seekord rohkem praktikat. Võimalus on valida, kas osaleda prototüüpimise, disainisüsteemi loomise või kasutaja intervjuude läbiviimise 60 min praktikumis. Samal ajal suures saalis jagavad oma õpetlikke lugusid 4 kogenud disainerit  – Piruza Harutjunjan (Proekspert), J.Margus Klaar (Brand Manual), Janno Siimar (Velvet) ja Markko Karu.
Konverentsile eelneval ja järgneval päeval 25. ja 27. septembril on võimalus osaleda 5-s erinevas praktikumis. Kõik viis on spetsiaalselt konverentsi jaoks välja töötatud!

Esmakordselt Eestis on võimalik osaleda Jobs To Be Done praktikumis, mida viib läbi Stephanie Troeth. Samuti teeme esmakordselt töötubade juhtimise ja läbiviimise praktikumi, sest koosloome klientide või koostööpartneritega on järjest olulisem. J. Margus Klaar juhib praktikumi, mis annab nippe, kuidas suurepäraseid visioone, ideid, strateegiaid ka ellu viia. Lisaks on Nortalis ja Telias Brand Bakery ja Prototüüpimise praktikumid.
Kohti on praktikumides limiteeritud arv, seega saavad koha kiiremini registreerunud. Praktikumide aegu ja kirjeldusi vaata lähemalt sellelt veebilehelt.