Eduko IDEElaboratoorium ootab osalejaid

25. august, 2014

eksperimenta24. – 25. oktoobril toimub Eksperimenta! 2014 raames konverents Eduko IDEElaboratoorium, mis uurib õpetamise ja hindamise kunsti loovainetes. Ettekanded ja töötoad toimuvad eesti-inglise keelse sünkroontõlkega ja toovad meieni kogemusi Kanadast Brasiiliani ja Portugalist Venemaani, kattes laia ala kaasaegse kunstihariduse teoreetilisematest küsimustest praktiliste töötubadeni.

Uurime:

• kas ja kuidas saab kunsti õpetada?

• kuidas luua loomisruum, mis toetab vaba eneseväljendust, vastutuse võtmist ja õppimist?

• kas hindamine on loovainetes üldse vajalik? Mille alusel ja kuidas hinnata loovtöid?

• kuidas kunstis ja kunsti kaudu muuta maailma?

• kuidas ehitada silda kooli- ja aktuaalse kunstimaailma väärtus- ja hindamispraktikate vahel?

IDEElaboratooriumi peaesineja on prof James Elkins, kes on avaldanud erakordselt palju uurimusi ja raamatuid, milles esitatakse inspireerivaid küsimusi nii kunstiajaloo kui ka kunstihariduse ja meid ümbritseva visuaalse maailma kohta laiemalt.

Konverentsi esimene päev, 24. oktoober on pühendatud kunstididaktikale ehk õpetamise kunstile. Eelmise Eksperimenta! kuraatoripreemia pälvinud prof Nina Ostan(National Education Institute, Sloveenia) tutvustab kaasaegse kunsti mõistmist ja loomist koolis ning viib läbi praktilise performance töötoa; Peterburis toimuvaManifesta 10 publiku- ja haridusprogrammi juht Sepake Angiama tutvustab, kuidas keerulises poliitilises olukorras kaasaegse kunsti kaudu noori mõtlema suunata. Eesti oma häid praktikaid jagavad Edna Vahter, Annely Köster, Anu Purre, Margot Kask, Kristi Laanemäe, Sondra Lampmann ja Merike Rehepapp.

Teine päev, 25. oktoober on pühendatud keerukale ja vastuolulisele hindamise temaatikale loovainetes. Portfooliot kui õppimist toetavat hindamismeetodit tutvustab InSea juhtkomitee liige Teresa Eca Portugalist, prof Tomaz Zupancic Maribori Ülikoolist viib aga läbi praktilise hindamise töötoa Eksperimenta! ekspositsioonis, Eesti kogemusi jagavad Maria Jürimäe, Tiina Niin, Maris Kilmi, Jüri Mäemat ja Marju Liidia. Päeva ja kogu konverentsi lõpetab prof James Elkins, kelle fookuses on samuti hindamine kunstis ja kunstihariduses.

Kogu konverentsiprogramm on kättesaadav http://www.eksperimenta.net/idea-labs/idealaboratory-2014/programme/?lang=et

Konverents on eelregistreeritud osalejatele tasuta. Registreerida saab siin:http://www.eksperimenta.net/idea-labs/idealaboratory-2014/registration/?lang=et

IDEElaboratoorium toimub programmi Eduko raames, mis on Eesti Haridus-ja Teadusministeeriumi poolt ellu kutsutud ja Euroopa Sotsiaalfondist toetatud programm, mille missiooniks on teha Eesti õpetajakoolitus paremaks, et meie lastel oleks parimad õpetajad maailmas.