Eesti äriinglite võrgustik tunnistati Euroopa parimaks uueks tulijaks

26. mai, 2014

1399.png thumbEuroopa Äriinglite Võrgustik tunnistas Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni EstBAN Euroopa parimaks uute liikmete kategoorias. 

Rahvusvahelise haardega varase faasi investorite kohtumisel Dublinis kogunes sel nädalal enam kui 350 äriinglit, et ühiselt arutada, kuidas Euroopa idufirmasid veelgi paremini finantseerida. Euroopa Äriinglite Võrgustik tunnustas tippkohtumise lõpul parimaid äringlitest investoreid ja tugevamaid võrgustikke. Parima uue tulija auhinna (Best Performing EBAN New Member) võitis tugevas konkurentsis Eesti Äriinglite Assotsiatsioon EstBAN. Parima investori tiitli pälvis Jari Ovaskainen, kes väljus osaliselt Supercelli investeeringust 2013.aastal väga edukalt müües aktsiaid Jaapani mänguarendajale GungHo ja SoftBankile.

EstBANi juhatuse esimees Ivar Siimar ütles auhinda vastu võttes: „See on terve Euroopa tasemel suurepärane kinnitus, et Eesti äriinglitest investorid teevad väga tõsist tööd idufirmade arendamisel ning koos tegutsedes oleme me tugevamad.“ Siimar lootis, et selline tunnustus aitab ka teistel startup- ökosüsteemi osalistel mõista äriinglite investeeringute olulist rolli Eestis.

Siimar valiti kongressi raames toimunud Euroopa Äriinglite Võrgustiku EBAN aastakoosolekul järgmiseks kaheks aastaks võrgustiku juhatuse liikmeks. Temaga koos osales Dublini kohtumisel EstBANi vastne tegevjuht Heidi Kakko, kes on äriinglite investeeringute arendamisega seotud juba rohkem kui viis aastat. „Eesti riik saab omalt poolt idufirmade finantseerimist toetada just äriinglite investeerimistegevust soodustades,“ ütles Kakko. Võrgustiku tulevase riskikapitalituru muutusteks ettevalmistamise ja investorite koostöö arendamise kõrval lubab Kakko ka äriinglite riikliku kaasinvesteerimise fondi teema käsile võtta. “Äriinglid on jätkuvalt noorte kiirekasvuliste innovaatiliste ettevõtete kõige olulisem kapitaliallikas kogu maailmas. Nii äriinglite, varase faasi riskikapitalifondide, kiirendite kui inkubaatorite koostöös peituvad võimalused ühiselt paremini turu vajadustele vastu tulla ning jõudsamalt tugevaid konkurentsivõimelisi ettevõtteid kasvatada,” kirjeldas Kakko.

Kongressil võeti vastu Start-up Investorite Manifest. Manifesti eesmärk on välja pakkuda konkreetsed tegevused ja poliitikamuudatused, mille toel 2017.aastaks varase faasi investeeringute mahtu Euroopas 2 korda kasvatada: tänaselt 7,5 miljardilt eurolt 15 miljardi euroni. Selle tulemusel tekiks Euroopas juurde 1,5 miljonit uut töökohta. Euroopa äriinglid otsustasid ühiselt suurendada kapitali pakkumist idufirmadele, lihtsustada investeeringute tegemist, innustada erinevaid turuosalisi ühiselt investeerima, avardada riskivõtlikkuse teadlikkust ning suunata maksusüsteemide abil kapitali innovatsiooni toetamiseks.

Eesti Äriinglite Assotsiatsioon EstBAN koondab eraisikutest varase faasi investoreid,  kelle eesmärgiks on alustavatesse ettevõtetesse tehtavate seemneinvesteeringute mahu suurendamine Eestis, et edendada teadmispõhist majandust ja eksporti.  Ühiselt keskendutakse uute investeerimisvõimaluste otsimisele ja analüüsimisele, investorite ja ettevõtjate kokkuviimisele, et suurendada nii investeeringute mahtu kui kvaliteeti. 

Pressiteatele on lisatud foto, millel on EstBANi delegatsioon koos EBANi presidendi Paulo Andrezi ja juhatuse liikmetega.