Eesti disaini tutvustav näitus esmakordselt Brüsselis.

21. aprill, 2014

size24.04-25.05.2014 toimub Brüsseli kesklinnas, tuntud disainigaleriis DESIGN VLAANDEREN | Kanselarijstraat 19 | Eesti disaini ülevaatenäitus “Size Doesn’t Matter”. Avamisele järgneval päeval saab seminari käigus tutvuda Eesti disaineritega ja kuulata lugusid selle Põhjamaa väikeriigi disaini arenguloost. Neli päeva on avatud galeriis ka Eesti Disaini Maja pop-up shop ning abivalmis disainerid on giidideks näituse eksponaatide tutvustamisel.  

Eesti Disainerite Liit (EDL) on välja töötanud Eesti disaini välisriikides tutvustamiseks kontseptsiooni “Size Doesn’t Matter”, mis vastandab maa väiksust disainerite tihedusele ning saavutuste rohkusele. Kollektsioon koosneb kõrge kvaliteediga väikesetiraazilistest toodetest; põhiliselt autoridisaini parimatest paladest ning uutest innovatiivsetest tööstustoodetest. Väljapanek sisaldab kodu sisutamisega seotud tooteid: sisustustekstiile, mööblit, valgusteid, keraamikat, klaasi; rattaid; moeaksessuaare: kotte, kingi, ehteid ning valikut pakendist ja raamatudisainist. Esindatud on ligi 60  disainerit, kelle hulgas on nii teenekaid kui ka äsja kooli lõpetanud lootustandvaid noori loomeinimesi, kes on auhindu saanud nii Eestis kui välismaal. Kollektsioon on põhjamaiselt karge – iseloomulik on minimalistlik stiil, naturaalsed materjalid, leidlikud lahendused ning huumor.

 

Eesti Disainerite Liit loodab välisnäituste kaudu hoogustada kultuurivahetust, tutvustada Eesti kui kiiresti areneva disainimaa saavutusi ning luua võimalused Eesti tootedisaineritele võrgustumiseks ning rahvusvahelisele areenile jõudmiseks. Ilona Gurjanova, näituse kuraator: “Näitus saab teoks tänu aastatepikkusele rahvusvahelisele koostööle, mis on saanud alguse Design Flanders’i ning Eesti disainiliidu partnerlusest Euroopa disainiorganisatsioonide liidus (BEDA). Kultuurivahetuse raames esitletakse sügisel, Disainiööl, Flaami disaini rändnäitust Tales of Heroes”. 

Design Flanders galerii esindaja: “See on alati rikastav kui teiste, võib-olla vähem tuntud disainimaade saavutusi näidataks meie galeriis. See annab võimaluse üksteist ja üksteise tööd tundma õppida, tutvuda erinevate maade disaini protsesside, struktuuride, tehnoloogia ja brändidega. Näitus on osa kultuurivahetusprojektist. Eesti on tõeliselt disaini armastav riik. Septembris, Disainiöö raames saame võimaluse avada Belgia disaini näituse “Tales of Heroes “”

Näituse idee autor/kuraator: Ilona Gurjanova (EDL esinaine), näituse kujundus: Tõnis Vellama (EDL juhatuse liige)

Näitust toetab Eesti Välisministeerium, Eesti Kultuuriministeerium ja KULKA. Rändnäituse järgmine sihtkoht on Viin.