Eesti Kunstimuuseumisse pääseb kolmapäeval ühe euroga

21. august, 2012

Kumu_Kolmapäeval, 22. augustil saab Kumu kunstimuuseumit ning Mikkeli, Adamson-Ericu ja Niguliste muuseumit külastada ühe euro eest. Kumu kunstimuuseum ja Mikkeli muuseum on sel päeval avatud kella 20-ni, Adamson-Ericu muuseum 18-ni ja Niguliste muuseum 17-ni. Kadrioru kunstimuuseum on seoses remonditöödega suletud.

Kumu kunstimuuseumis saab viimast nädalat vaadata näitust „Romantiku pilguga. Hollandi ja Belgia 19. sajandi maalikunst Jef Rademakersi kogust”. Näitusel eksponeeritud 70 maali annavad suurepärase ettekujutuse peaaegu kõigist 19. sajandil viljeldud kunstižanritest, sisaldades olustikupilte, linnavaateid, meremaale, portreid ja salapäraseid kuuvalgusmaastikke.

Endise teleprodutsendi Jef Rademakersi maalikollektsiooni kuuluvad Hollandi ja Belgia kunstnike maalid aastatest 1806–1870. Rademakersi kogus on silmapaistvalt hästi esindatud Basile de Loose, Bart van Hove, Barend Cornelis Koekkoeki ja tema õpilaste Jacob Abelsi, Andreas Schelfhouti, Petrus van Schendeli jpt looming.

Kumu kunstimuuseumis on praegu avatud näitused „Tõnis Vint ja tema esteetiline universum”, „Pimeduskiirus ja teised lood”, „Jüri Kaarma. Must hobune ja teised joonistused ning „Installatsioon: helipommid”. Lisaks saab tutvuda Kumu püsiekspositsiooniga.

Mikkeli muuseumis on avatud näitus „Kellade aeg. Ajaloolised kellad Eesti kogudest”.

Adamson-Ericu muuseumis saab vaadata näitust „Adamson-Eric ja tema kaasaegsed. Mina peegeldused ajas”.

Niguliste muuseumis saab tutvuda püsiekspositsiooniga.

Eesti Kunstimuuseum soovib pakkuda külastajatele võimalust nautida oma muuseumites vahetuvaid näitusi taskukohase hinnaga. Ühe-eurone muuseumipilet tagab sissepääsu kõigile vastavas muuseumis hetkel avatud näitustele ja sel päeval toimuvatele üritustele.

Lisainfo: www.kunstimuuseum.ee