Eesti kunstnike filmiklubi avaüritus New Yorgis

07. mai, 2014

ecadc logoArenduskeskus alustab koostööd Londonis baseeruva rahvusvahelise platvormiga Artprojx Cinema. Avaürituseks on Eesti kunstnike filmiklubi, mis toimub 7. mail Frieze New York messi VIP programmi osana.

Artprojx Cinema on keskendunud kunstnike videoprojektide ja filmide tutvustamisele. Selle asutaja ja direktor David Gryn on töötanud terve rea tuntud galeriide ja kunstimessidega, teiste hulgas Art Basel Miami, The Armory Show, Frieze, Whitney Museum, Tate, Lisson Gallery, Hauser & Wirth, White Cube ja Gagosian, korraldades skriininguid rahvusvaheliselt tuntud või oma karjääri alustavate kunstnikega. 

Frieze New York kuulub maailma juhtivamate kaasaegse kunsti messide hulka, kus tänavu osaleb 190 galeriid. Messi VIP programm on väiksem ja kureeritum formaat, mis on suunatud kunstikogujatele ning kunstimaailma professionaalidele. Filmiklubiga ühises programmis on teiste hulgas Carl Andre retrospektiivnäituse avamine DIA Beaconis, visiit Donald Juddi stuudiosse ning spetsiaalsed näitusekülastused Whitney, MoMA ja Guggenheimi muuseumidesse.

Filmiklubi avaürituse programm on koostatud dialoogis Kate MacGarry (London), Martin Janda (Viin) ja Temnikova & Kasela galeriidega. Skriiningus on David Gryni kureeritud programm Marko Mäetamme, Flo Kasearu, Jaan Toomiku ja Ene-Liis Semperi videotega ning osaliselt Eestis filmitud Ben Riversi (Suurbritannia) ja Ben Russelli (Ameerika) koostööprojekt “A Spell To Ward Off the Darkness”.