Eesti mänguarendajad asutasid katusorganisatsiooni

08. aprill, 2013

igdaAprilli alguses asutas käputäis Eesti ettevõtjaid rahvusvahelise mänguarendajate ühenduse Eesti haru. Organisatsiooni eesmärgiks on toetada Eesti mänguvaldkonna arengut eelkõige ühiste ürituste korraldamisega.

 

Ühtse katusorganisatsiooni eesmärgiks on arendada Eesti mängumaastikku ja soodustada kohalike ettevõtete teket. Esimeste tegevustena on paika pandud ühiste ürituste, seminaride ja koolituste korraldamine ning Eestit väisavate välisekspertide jagamine mänguvaldkonna tegijate vahel. 

IGDA Eesti asutamisega tekib Eestisse keskne koht valdkonna ettevõtete koondumiseks ja üksteise toetamiseks. Alustavad ettevõtted saavad koha, kus olemasolevate tegijatega kontakti luua: “Soome IGDA poolt Helsinkis kord kuus korraldatavad õhtused üritused on saanud nii populaarseks, et korraldajad pidid toimumise koha suurema vastu vahetama”, tõi IGDA mõju näitena välja Kadri Ugand, üks IGDA Eesti eestvedajatest ja mängukiirendi GameFounders kaasasutaja.

Eestis on hetkel tegutsemas paarkümmend mänguvaldkonna ettevõtet, kes annavad tööd üle pooletuhandele inimesele. Võrdluseks võib siinkohal tuua suure mängutööstusega Soome, kus tegutseb üle 150 mänguettevõtja ning kelle mänge võib leida USA mänguedetabelite tipus. 

Mängutööstus on oma loomult ekspordile suunatud ja nii on ka enamus Eesti mänguettvõtjatest oma tooted suunanud välismaistele turgudele. Kui seni oli tuntuimaks tegijaks Eesti turul Playtech, siis viimaste aastatega on tema kõrvale kerkinud ka üle 100 miljoni kasutaja kogunud Creative Mobile.