Eesti moedisainer Lilli Jahilo esineb ettekandega NEU/NOW LIVE 2012 festivalil Portugalis

21. juuni, 2012

lilli jahilo portreeNEU/NOW LIVE festival on innovaatiline platvorm, mis on loodud andekatele Euroopa kunstikõrgkoolide ja ülikoolide looverialade lõpetajatele, et anda võimalus enda erialaseks tutvustamiseks rahvusvahelisele publikule. Tänavune NEU/NOW LIVE festival toimub 12.-15. juulini Portugali suuruselt teises linnas Portos.


Festivali ettevõtlusele suunatud istungil esinevad lisaks Jahilole ettekandega veel neli Euroopa noort ettevõtjat. Kõik kutsutud esindavad erinevaid loomevaldkondi, on kuni 35 aasta vanused ja karjäärialaselt edukad.

Lisaks kogemuste jagamisele on ürituse eesmärgiks kokku leppida raamistik Euroopa noorte kultuurivaldkonnas tegutsevate ettevõtjate võrgustiku loomiseks, et luua alus tugevale edukate ja mõjukate noorte Euroopa kunstnike grupile.

Noorte ettevõtjate sessioonile eelneb Teacher’s Academy istung, kus teeb ettevõtlusalase ettekande Hollandi Utrechti Ülikooli kunstikooli professor Giep Hagoort.

NEU/NOW festival on:

–       nii online- kui live-formaadis festival, mis promob uuenduslikke ja multidistsiplinaarseid etteasteid;

–       annab alustavatele kunstnikele võimaluse oma loomingu tutvustamiseks ja uute kontaktide ja partnerlussuhete loomiseks;

–       koht, kus publik, produtsendid ja kuraatorid saavad võimaluse näha silmapaistvaid loovisikuid ja innovaatilisi projekte;

–       foorum, kus loovisikud, produtsendid, kuraatorid, kultuurikorraldajad ja võtmeisikud saavad võimaluse arutada loovvaldkondade tulevikuarenguid ja jagada oma vaateid kultuuri rolli üle kunstialases kõrghariduses.

NEU/NOW festival toob kokku 65 välja valitud kõrgetasemelist ja tiheda eelvaliku sõela läbinud kunstivaldkonna lõpetajat 18 erinevast riigist.

Festivali algatajad on ELIA (European League of Institutes of the Arts) – 1990. aastast tegutsev sõltumatu koostöövõrgustik, mis ühendab 350 Euroopa kunsti- ja muusikakõrgkooli, ning kahesajast disainikõrgkoolist moodustatud globaalne võrgustik Cumulus. Iga-aastasele festivalile saavad kandideerida kõik lõpetavad või äsja lõpetanud kunsti- ja muusikaerialade tudengid ülikoolidest, mis kuuluvad ELIA võrgustikku.

Lisainfo festivali kohta: http://www.neunow.com/