Eesti Moedisaini Liit toob harivad seminarid koju kätte

09. september, 2011

alt16.09 ja 17.09 toimuvad Baltika kvartali moelaval ainulaadsed harivad seminarid moetööstusele, disaineritele, disainitudengitele ja teistele moevaldkonnast huvitatuile. Seminarid toimuvad Eesti Moedisaini Liidu poolt korraldatava ja kultuuripealinn Tallinn 2011 toimuva Tallinn Fashion Week raames.


 

Projektijuht ja Eesti Moedisaini Liidu juhatuse liikme Oksana Tanditi sõnul on seminaride eesmärk motiveerida disainereid looma, andes neile teadmisi ka sellest, kuidas oma tootest hiljem vääriliselt kõneleda. „Lühidalt öeldes on teemadeks väiketiraažide tootmine, turundus- ja äristrateegia loomine ning kliendi ostuotsusele kallutamine,“ kirjeldab seminaride vaimne ema Oksana.

 

Seminaride esinejad on oma ala spetsialistid Rootsist, Inglismaalt ja Venemaalt, kes räägivad disainiprotsessi korraldamisest, tehnoloogiliste uuenduste rakendamisest disaineri hüvanguks, oma disainile ärilise strateegia loomisest ja oma toote müümise erinevatest võimalustest. Teisisõnu tuuakse moemekast Londonist ja põhjanaabrite juurest koju kätte vajalik know-how.

 

Moodsalt harivate seminaride toimumist toetab LECTRA, mis on tuntud kui maailma juhtiv integreeritud tehnoloogiliste lahenduste pakkuja eelkõige tekstiile ja nahka kasutatavatele tööstustele. Lectral on pikaajalised koostöösuhted selliste erinevate valdkondade ettevõtetega nagu rõiva– ja jalatsitööstus, auto- ja mööblitööstus, aeronautika ja merendus. 1973 a. Prantsusmaal loodud ettevõte on esindatud 23000 kliendiga enam kui sajas erinevas riigis.

Moetuleviku lainel aitab püsida innovaatiline Microsoft, kelle juhtlause „Püsi tuleviku lainel“ on läbiv mõte ka seminari teemades ja innustab tulevikule suunatud moeettevõtjat.

Tallinna Moenädala raames aset leidvad seminarid on Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi võtmesündmus moetööstuse jätkusuutlikuse vallas.

 

KAVA / Baltika Kvartal, Veereni 24, Black Box

Seminarid on inglise keeles.

 

Reede 16.09 / 13.00 – 17.00

  • 13.00 – 14.15   Stefan Siegel (Inglismaa) projekti „Mitte ainult kaubamärk“ („Not just a label“) eestvedaja, mis on juhtiv globaalne platvorm alustavatele moedisaineritele ja mis on üks enim hinnatud veebilehekülgi moetööstuses.  Seminari teema: Mõju avaldamine moetööstuses ja rahvusvahelistel turgudel

  • 14.20 – 15.35   Sally Denton (Inglismaa) The Trend Boutique juht, kelle tegevusvaldkonnad on rahvusvahelised online trendid ja resurssid, laiahaardelised konverenstid, konsultatsioonid jpm. Seminari teema: Kaubamärgi/toote pakkumine, töötamine sisseostjatega, profiili loomine

  • 16.00 – 17.30   3 eesti disaineri pitch. Eksperdi tagasiside.

 

Laupäev 17.09 / 10.30-16.00

 

·         10.30- 12.00 Camilla Wellton (Rootsi) on tõusuteel luksusbränd aastast 2009. Seda kannustavad armastus armastuse vastu ja armastus elegantse isikupära vastu kooskõlas üleüldise tervikuga. Camilla Wellton on rohelise südamega luksusbränd. Seminari teema: Disain ja istuvus on alati esikohal

 

  • 12.00- 13.00  Lectra koostöös Embassy of Fashioniga. Seminari teema:  Kaledo Tekstiilid, Modaris 3D

  • 13.30- 14.00 Kohvipaus

 

  • 14.00-16.00 Anna Lebsak Kleimans (Venemaa) konsultatsioonikontserni Fashion Consulting Grupp president, viimase kümne aasta vältel on konsulteerinud kõige edukamaid moedisainereid, samuti Vene turule sisenenud maailma tuntumaid tootemärke & Maya Kaznacheeva, Fashion Consulting Group marketingi direktor, (Venemaa), kes on koostööd teinud Gapi, All Saintsi, Sweaty Betty jpt ja kes on kogenud start-up projektide alal. Seminari teema: Innovaatiline ärimudel ja veebikaubandus.

Teata oma osavõtusoovist  hiljemalt 14.09 oksanatandit@gmail.com

Seminaril 2 päeva osalemistasu on:

* tudengitele:                                                 € 20

* disainerid:                                                   € 40

* ettevõtted/firmade esindajad:                     € 60

EML liikmed                                                 € 30

Ülekande tähtaeg on 15.09.11, soovi korral väljastatakse arve.

Hansapank: 221036263386

Saaja: EESTI MOEDISAINI LIIT