Eesti moelooja Cärol Ott võitis rahvusvahelise noorte moeloojate konkursi

20. juuli, 2018

Eesti Moe Festivalil edukalt esinenud moelooja Cärol Ott võitis oma kollektsiooniga „Kõik on trois“ ka 15. juulil Kiievis toimunud rahvusvahelise noorte disainerite konkursi, pälvides 10 000 dollari suuruse peaauhinna oma brändi arendamiseks ja ning Itaalia disainiülikooli Istituto Europeo di Design suvekursusel osalemiseks.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul kinnitab Tartus toimunud Eesti Moe Festivali tugevat taset fakt, et Cärol Ott kui üks Tartus toimunud festivali võitjatest osutus parimaks ka rahvusvahelisel areenil. „Üheksa riigi noorte disainerite konkursside võitjate seast parimana välja tulla ei ole just kõige kergem saavutus. Kuna Eesti Moe Festival on Kiievis toimunud ürituse ametlik korralduspartner, püüame tulevikus kindlasti kaasa aidata, et selle ürituse kajastus maailmas kasvaks ning et selle võitjat ootaksid ees parimad lepingud oma moekollektsioonide müümisel,“ lisas Kuivjõgi.

15. juulil Kiievis toimunud esimesel rahvusvahelisel noorte disainerite konkursil esindasid Eestit kaks noort moeloojat – Annika Kiidron ja Cärol Ott. Mõlemad disainerid osalesid juunis Tartus toimunud Eesti Moe Festivalil.

Noorte moedisainerite konkursist Kiievis võttis osa 16 noort moeloojat üheksast Euroopa riigist: Tšehhist, Eestist, Gruusiast, Ungarist, Leedust, Moldovast, Poolast, Slovakkiast ja Ukrainast. Konkursil osalejad olid eelnevalt edukad oma riigi noorte disainerite konkurssidel ja moefestivalidel.

Loe edasi SIIT.