Eesti muusika päevad ja kultuur.info otsivad viit muusikaarvustajat

07. märts, 2016

Seoses 7.-16. aprillini toimuva Eesti muusika päevade festivaliga ootab kultuur.info blogikeskkond uute kirjutajate kaastöid. Autori amet, töökoht või akadeemiline taust ei ole oluline – muusikakriitiku rollis on ennast oodatud proovile panema kõik, kellel on soovi ja julgust avaldada oma mõtteid muusika erinevate avaldumisvormide teemal.

 

Eesti muusika päevade peaprodutsent Madli-Liis Parts kinnitab: „Eesti muusika päevad kaasaegse klassikalise muusika festivalina on alati avatud kõigile, kes soovivad saada erinevaid uusi muusikakogemusi. Meie festivalil on võimalik kohtuda vahetult nii heliloojate kui ka muusikutega. Kontserdimuljetest kirjutamine on üks viis muusikast rohkem teada saada. ”

 

Kultuurikriitikute blogi sai alguse 2014. aasta sügisel ning tänaseks on blogis eesti, inglise ja vene keeles avaldatud juba üle 300 arvamusartikli.

 

Kultuur.info toimetuse ja Eesti muusika päevade eestvedajate valitud arvustajad saavad mõnusa motivatsioonipaketi: külastada arvustatavaid kontserte koos kaaslasega, festivali pressipassi, mis tagab sissepääsu kontsertidele, mille korraldaja on Eesti muusika päevad (7.04., 9.-10.04, 13.04, 14.04, 16.04 Eesti Filharmoonia Kammerkoor) ning artiklite kajastus lisaks ajaveebile ka kultuur.info ning Eesti muusika päevade sotsiaalmeedias. Igalt valitud arvustajalt oodatakse üht või kaht eesti- või ingliskeelset artiklit. Projektis osalejatelt eeldatakse kursisolekut vastavas muusikavaldkonnas toimuvaga, oskust võrrelda ja analüüsida erinevaid sündmusi kaasaegse ühiskonna ja kultuurikeskkonna kontekstis. Kõik artiklid avaldatakse kultuur.info blogis. Õnnestunumaid tekste jagatakse ka teiste väljaannete lugejatega.

 

Osalemissoovist saab teada anda kuni 27.03.2016, saates CV ja lühikirjelduse oma viimasest muusikaelamusest e-posti aadressilekultuur.info@estinst.ee. Finaali pääsenute nimed avaldatakse 30.03.2016.

 

Tutvu reeglitega siit – http://kultuur.info/kultuurikalendrist/emp-blogi/

Vaata blogi sissekandeid siit – www.kultuur.info/blogi

Loe Eesti muusika päevadest lähemalt siit – www.eestimuusikapaevad.ee!