Eesti õpilasfirma kuulutati kogu Euroopa parimaks

21. juuli, 2013

1907674t81h6d5bEile valiti Londonis toimunud Junior Achievementi ja Young Enterprise’i võistlusel 35 Euroopa õpilasfirma seast parimaks Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilasfirma Kolm Põrsakest, mis korraldab lastele teadusetendusi.

Euroopa parim õpilasfirma selgitati välja kolm päeva kestnud võistlusel, millel osalesid oma koduriigis parimaks kuulutatud firmad. 11-liikmeline majandusspetsialistidest koosnev žürii oli oma otsuses üksmeelne ning Eesti võit oli sama hästi kui kindel juba pärast kirjalike aruannete läbitöötamist, ütles Tallinna Lennujaama juhatuse esimees ja võistluse žürii liige Rein Loik.

«Kolm Põrsakest on üldse üks läbi aegade parimaid Eesti õpilasfirmasid,» rõhutas Loik, kes on ise ka Junior Achievement Eesti nõukogu esimees.

Õpilased ise olid võidu üle üliõnnelikud ning said sellega veel kord kinnitust, et nende ettevõte toimib ja sellel on tulevikku. «See on millegi ilusa algus, kindlasti uue firma algus,» ütles ettevõtte finantsjuht Robin Saluoks. Kuue tegutsemiskuu jooksul on nad andnud 64 teadusetendust rohkem kui tuhandele lapsele, nende käive on 2555 ja kasum 893 eurot.

Loe edasi Postimehest

 FotoGrichka Martinetti