Eesti Rahvusraamatukogu läheb Balti raamatumessile e-raamatu sõnumiga

06. mai, 2010

Balti raamatumessil Nokia kontserdimajas räägib Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo e-raamatute arengust, tutvustatakse digitaalkoopiate tellimisteenust ning antakse võimalus toetada raamatute digiteerimist. 7. mail kell 10.00 algab kontserdisaalis rahvusvaheline ümarlaud, kus arutletakse e-raamatute sotsiaalkultuuriliste mõjude üle. Rahvusraamatukogu peadirektori Janne Andresoo sõnul on raamatukogud pidevas muutumises, püüdes koos kirjastuste ja tehnoloogiafirmadega leida lugejate jaoks mugavamaid võimalusi ja mõjutada nii ka e-raamatute arengut.

Pärast ümarlauda kell 15.00 saab raamatukohvikus lähemalt kuulda digiteerimisteenusest EOD (eBooks on Demand), mis võimaldab paarikümne Euroopa raamatukogu vanadest raamatutest tellida veebi kaudu e-raamatuid.

Rahvusraamatukogu boksis saab aidata kaasa rahvuspärandi säilimisele ja kinkida vanale raamatule uue elu, toetades raamatute digiteerimist. Toetust ootavate väärtuslike raamatute ja käsikirjade nimekirja leiab kodulehelt: http://www.rahvusraamatukogu.ee/uuselu.

Loovalal jagavad Rahvusraamatukogu restaureerijad nõuandeid koduraamatukogude hooldamiseks. Vaadata saab stendinäitust „Kasuline kokaraamat”, mis tutvustab eestikeelse kokaraamatu ajalugu ning eksponeeritakse 2009. aasta kauneimaid raamatuid.

Sissepääs on tasuta. Mess on avatud 6. mail kella 12-20, 7. mail kella 10-20 ja 8. mail kella 10-17. Raamatumessi korraldavad Eesti Kirjastuste Liit ja Taveco Disain OÜ.

Täiendav informatsioon:
Triin Soone, Eesti Rahvusraamatukogu turundusjuht, tel. 5680 7271, Triin.Soone@nlib.ee

Õnne Mets, RRi avalike suhete osakonna juhataja, tel. 630 7260
www.rahvusraamatukogu.ee