Eksperimenta! vahetund kutsub klassist välja

17. oktoober, 2014

eksperimentaRahvusvaheline noorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta! pakub koolitunni täienduseks kunstiretke. Näitusel, mis avatakse Tallinna Katariina kirikus ja Hopneri majas 23. oktoobril saab ise kätt proovida kaasaegse kunsti kureerimisega.

Eksperimenta! 2014 “Kunst ja teadus” kutsub õpilasi kooliekskursioonidele, pakkudes kahte juhendatud programmi: “Tee ise Eksperimenta!” on sissejuhatus kureerimispraktikasse ehk kuidas mõista ja mõtestada kunsti. Programm aitab kahe tunni jooksul avada kunstiteose analüüsimise protsessi ning pakub osalejatele mängulise võimaluse E! näitus teemapõhiselt ümber kureerida, luues oma kontseptsioonist lähtuva uue näituseprojekti. Programmis saab korraga osaleda kuni 34 õpilast. “Tee ise Eksperimenta!” kestab 31. oktoobrist kuni 23. novembrini.

Teine publikuprogramm ühendab Eksperimenta! ja JustFilmi ajavahemikus 14.-23. november välja arvatud esmaspäeviti. Kaks noortekultuuri suursündmust pakuvad päeva täis kaasaegset kultuuri Tallinnas. Päeva esimesel poolel toimub ekskursioon Eksperimenta!le, järgneb vaba aeg lõunatamiseks ja pealelõunal filmifestivali külastamine. Tulles vähemalt 45-liikmelise grupiga on ühele õpilasele ekskursiooni hind 9 EUR, kaasa tulevatele õpetajatele tasuta.
Hind sisaldab: kinopileti, Eksperimenta! külastuse, bussireisi koolist Tallinna ja tagasi (ilma bussireisita on programmi hind 4 EUR). Filmikava vaata alates 1.novembrist www.justfilm.ee Programmi tellimine justfilm@poff.ee

Eksperimenta! näitusi on võimalik külastada ka täiesti tasuta, registreerides oma külastuse vähemalt ööpäev ette aadressil publik@eksperimenta.net ja vaadates näitust kas iseseisvalt või tasuta töölehe “Kunst ja teadus” abil, mis suunab tähelepanu ja avab triennaali kõige põnevamate teoste tagamaid. Tööleht on triennaalialal saadaval alates 1. novembrist.
“Tee ise Eksperimenta!” programmi tellimine toimub e-maili teel: publik@eksperimenta.net

Eksperimenta!t korraldab Sally Stuudio, toetavad Euronics, Vunder, Sokos Hotell Estoria, Fagerhult, Hasartmängumaksu Nõukogu, Huvitav Kool, Tallinna Kodurahuprogramm, USA saatkond, Tallinna Spord- ja Noorsooamet, Euroopa Regionaalarengu fond ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Avision.