Ekspordibuldooser aitab ettevõtteid uutele turgudele

17. juuni, 2014

eas yhevarviline logo sinineuusInnustamaks Eesti ettevõtteid sisenema uutele turgudele, on EAS koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga kutsunud ellu programmi Ekspordibuldooser, mille raames aitame Eesti ettevõttel siseneda Euroopa ja Aasia turgudele ja leida seal püsikliente. Programmi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Programmis osalevate ettevõtete käsutusse antakse konsultatsiooniettevõte, kellel on ettevõtete vastavale sihtturule viimise kogemus. Konsultatsiooniettevõte aitab Eesti ettevõttel koostada turule sisenemise plaani, kaardistab potentsiaalsed kliendid ja korraldab müügivisiidid. Igale programmis osalevale ettevõttele korraldatakse kohtumised potentsiaalsete klientidega, kellel on tõsine huvi koostööks Eesti ettevõtetega ning kus on võimalik saada kohtumistele ostuotsuste võtmeisikuid.

Välistatud valdkonnad: taime- ja loomakasvatus, jahindus, kalapüük ja vesiviljelus, hulgi- ja jaekaubandus, turismiteenuse ja reisiteenuse osutamine, finants- ja kindlustustegevus, kinnisvaraalane tegevus, hasartmängude ja kihlvedude korraldamine.

Avatud on kandideerimine programmidesse:

Kandideerimine programmi “Ekspordibuldooser – Saksamaa ja Austria” on seisuga 01.07.2013 lõppenud.

Lisainfo:
Mairika Haab
Projekti koordinaator
EASi ekspordidivisjon
mairika.haab@eas.ee
tel: 627 9708

EASi poolt programmi Ekspordibuldooser elluviimiseks tehtud kulu on vähese tähtsusega abi(VTA). Vastavalt määrusele 1407/2013 ei tohi ühele ettevõtjale, ja kontsernile, millesse ettevõtja kuulub, antava vähese tähtsusega abi (VTA) kogusumma mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul ületada 200 000 eurot. Rendi või tasu eest kaupu vedava maanteetranspordi valdkonnas tegutseva taotleja puhul ei ületa mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul taotlejale eraldatud vähese tähtsusega abi kogusumma koos meetme raames taotletava toetusega 100 000 eurot. Lähemalt VTA-st

Kontrolli oma ettevõtte VTA vaba jääki!

Liitumine infolehega Ekspordikompass