Performance`i-festival Dimanche Rouge järgmisel nädalal Tallinnas, Helsingis ja Pariisis

10. oktoober, 2013

DIMANCHE ROUGE esitleb rahvusvahelist festivali, mis leiab aset samaaegselt Eestis, Soomes ning Prantsusmaal 17.- 20. oktoobril 2013. Festivali eelüritused toimuvad Tallinnas 15. ja 16. oktoobril. Üritust organiseerib Dimanche Rouge partnerluses Kunstikonteineri ja Kultuuritehas Polymeriga, Ptarmigan ry-ga ning Le Generateur/Frasq-ga.

Programm kätkeb endas eksperimentaalseid erinevaid kunstidistsipliine, sealhulgas multimeedia-, performance-, audiovisuaalset, tantsu- ja helikunsti.

Festival toob kokku üle saja rohkem ja vähem tuntud kunstnikku kahekümne kuuest riigist. Ürituse eesmärgiks on anda põhjalik ülevaade kaasaegsest performance`ikunstist. Festival algab Tallinnas ning jätkub Soomes ja lõppeb samaaegse üritusega Helsingis ja Pariisis.

Festival leiab aset muuseumides, galeriides, omaalgatuslikes kunstiruumides ning paljudes teistes kohtades. Tallinnas on performance`ite, skriiningute, avalike vestluste ja workshoppide  toimumispaikadeks Kultuuritehas Polymer, projketiruum Ptarmigan, KUMU, Rahvusraamatukogu. Eesti kunstnikest osalevad Erki Kasemets, Raul Rajangu ja Kaia Otstak Dimanche Rouge`i programmi Tallinna osas Kultuuritehases Polymer 17. oktoobril, Ernest Truely Höyhentämös Helsinkis 18. oktoobril ning Erik Alaooga ja Andrus Joonas Pariisis Le Generateuris 20. oktoobril. 

Täpsem festivali programm: 

http://dimancherouge.org/program/ 

dimancherouge@gmail.com või külastage www.dimancherouge.org