ERR: Klassikaraadio kontserdiülekanne jõuab miljonite inimesteni

26. märts, 2010

tiia tederKlassikaraadio osaleb ülehomme Euroraadio palmipuude püha rahvusvahelises programmis Eesti Filharmoonia kammerkoori kontserdiga, mis jõuab miljonite raadiokuulajateni.

Tallinnas Niguliste kirikus toimuvat kontserti eesti heliloojate loomingust saavad jälgida otseülekandes lisaks eestlastele veel Portugali, Hollandi, Hispaania, Sloveenia, Soome, Rootsi, Ameerika, Inglismaa, Saksamaa, Taani, Läti, Bulgaaria ja Poola raadiokuulajad.

“Need maad valivad ise meid välja. See on suur au, et nad valisid ka meie kontserdi otse võtmiseks,” rääkis Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder ETV saates “Terevisioon”. “Päeva jooksul toimub seitse suurt kontserti. /—/ See on väga tore, et meie kontserdi vastu on nii suur huvi.”

Palmipuude püha programm algab kontserdiga Vatikanist, järgnevad Madrid, Sofia, Pariis, Tallinn, Stockholm, Dresden, Cambridge ja Antwerpen parimate muusikute ja hoolikalt valitud programmidega kannatusaja muusikast.

Tiia Tederi sõnul on suurt huvi Eesti klassikalise muusika vastu kindlasti tõuganud tagant publiku fenomenaalne armastus Arvo Pärdi muusika vastu.

“Aga meil on ka teised heliloojad väga head. Ja mis ma pean veel ütlema: meie heliloojate muusika on raadiogeeniline – see tähendab, et ta kõlab raadios ilusasti, ta ei ole selline kakofoonia, nagu öeldakse vahel nüüdismuusika kohta, et on väga dissonantne ja ärev. Meil on väga tugev meloodiatunnetus, kuna meie keel on väga meloodiline. Meie heliloojate kõrvad on orienteeritud meloodilisusele. Ma arvan, et meie muusika on ilus raadios kuulata ja see ei ole sugugi vähetähtis,” rääkis Tiia Teder.