ESA alustab loomeettevõtjatele suunatud ettevõtluskoolitusega LOOME ÄRI

10. märts, 2010
Ettevõtluse Toetamise ja Krediidi Haldamise Sihtasutus (ESA) korraldab koostöös Eesti Disainikeskuse ja BDA Consultinguga koolitustsükli LOOME ÄRI. Alustavatele ja väikestele loomeettevõtetele suunatud ja nende vajadustest lähtuva koolituse eesmärgiks on anda loomeettevõtjale valdkonnaspetsiifilised teadmised kliendisuhete loomisest, toote-teenuse turundusest, intellektuaalomandist ja selle müügist ning rahaasjade planeerimisest.

„Eesti loomevaldkonna ettevõtjad on valdavalt ühe kuni kolme töötajaga mikroettevõtted, mille asutajateks ja juhtideks on üldjuhul loovisikud ise. Neil on talent, valdkondlikud teadmised ja oskused, mis on kõik unikaalsed ja suure potentsiaaliga. Paraku puuduvad neil teadmised ja kogemused ettevõtte juhtimisest –  ei suudeta end ärikeskkonnas positsioneerida, kohandada end hästi töötavale ärimudelile ning selgelt sõnastada, mida ja kuidas siis ikkagi müüakse,“ kirjeldas koolitustsükli väljatöötamise tagamaid ESA juhatuse liige, ettevõtluskonsultant Anu Lõhmus. „Loomevaldkonna ettevõtete probleeme analüüsides jõudsime oma koostööpartneritega veendumuseni, et tüüpilisest äri alustamise koolitusest, mida ESA pakub, loovisikutele ei piisa, neile on vaja loomevaldkonna-spetsiifilisi teadmisi. Mõnede üldiste teemadega – näiteks finantsid – on vaja tutvust teha neile arusaadaval viisil ja arusaadavas keeles.“

„ESA kogemused kinnitavad, et üks suuremaid probleeme on alustavatel loomeettevõtetel potentsiaalsetele klientidele endast teada andmise ja uute kliendisuhete loomisega. Vaatamata omas nišis andekaks olemisele ja kapil rivis olevatele auhindadele ei seisa kliendid ukse taga järjekorras. Samuti on pea olematud teadmised intellektuaalomandi müügi spetsiifikast – kui müügiarvetele kirjutatakse lihtsalt “kujundamine” või “joonised vastavalt tellija kavandile”, ei teadvustata endale, et töö üleandmisel võivad kõik õigused loovisiku jaoks üllatuslikult ja jäädavalt kaduma minna. Väheseks jääb ka oskus oma rahaasju planeerida. Bilansi lugemine pole siiski kosmoseteadus ja finantsaruannete numbritevahelised seosed on ettevõtte juhile hädavajalikud instrumendid ettevõtte tegevuse planeerimisel,“ lisas Lõhmus.

31. märtsil algav koolitus toimub märtsist juunini üheksal päeval ESA Loomeinkubaatoris. Möödunud aasta sügisel avatud Loomeinkubaator on stuudio- ja ateljeelaadne keskkond loomemajanduse valdkonnas tegutsevatele ettevõtetele. Koolitusprogramm on planeeritud ellu viia EAS-i toel.

 

Lisainfo: www.esa.ee/loomeari

 

Anu Lõhmus

Ettevõtluskonsultant

ESA juhatuse liige

Tel 5646 5868

anu@esa.ee

 

Juta Teller

Turundusjuht

Tel 516 4119

juta@esa.ee / www.esa.ee