Ettevõtjaid oodatakse konkurssidel osalema

30. mai, 2011

altKõik Eesti ettevõtjad on oodatud osalema tänavustel ettevõtluskonkurssidel – EAS-i konkursil Ettevõtluse Auhind 2011 ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu koostatavas pingereas Eesti Ettevõtete Konkurentsivõime Edetabel 2011. Osalemissoovist teatamiseks ja oma andmete edastamiseks veebilehel www.konkurents.ee on ettevõtetel aega 30. juunini.

„Jätkuvalt on väga oluline, et riik mitte ainult ei toeta Eesti ettevõtjaid majandusele väga olulistes valdkondades, näiteks innovatsioonis ja ekspordis, vaid ka tunnustab parimaid. Tunnustus motiveerib osalejaid ning annab kõigile ettevõtetele laiemalt märku, millised ärimudelid ja tegutsemisviisid on oma eduga eeskujuks,” sõnas EAS-i juhatuse liige Maria Alajõe. „EAS on ettevõtluse arengusse igapäevaselt juba kümme aastat panustanud, seega on lõikuspidu alati meeldiv pidada.”

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektori kohusetäitja Mait Paltsi sõnul on konkureerimine ja üksteisega mõõduvõtmine turumajanduse oluline osa ja näitab selle toimivust. „Avatud turu ja ausate konkurentsivõimaluste loomine on alati olnud ettevõtluskeskkonna arengus väga oluliseks nurgakiviks. On selge, et konkurents on motivatsiooni allikaks ning kindlasti on selle tähendus erinevatele ettevõtjatele olnud erineva tähendusega majanduse languse ja kasvu aastatel. Viimased aastad on ka edetabelis üllatusi pakkunud ning rõõm on olnud tunnustada nii väike- kui ka suurettevõtjaid, kes keerulises konkurentsisituatsioonis edukad on olnud,” kommenteeris Palts. „Tunnustust väärivad kindlasti kõik tublid ettevõtjad, kes oma tegevust edukalt edasi on arendanud ning peame oluliseks seda jätkuvalt teha. Nagu varasematel aa statel, nii loodan ka tänavu, et leidub hulgaliselt ettevõtjaid, kes väikest mõõduvõttu paljuks ei pea ja esitavad oma eelmise aasta majandustulemused konkursile.”

Riigi mainekamate ettevõtluskonkursside võitjad kuulutatakse välja pidulikul auhinnagalal 14. septembril Estonia kontserdisaalis. Elektrooniliselt täidetavad osalemisankeedid ning täpsem info konkursside kohta on kättesaadavad veebilehel www.konkurents.ee. Osalejate andmeid kogub ja töötleb Eesti Konjunktuuriinstituut. Konkursside tulemused avaldatakse samuti septembris ilmuvas mahukas trükises „Eesti parimad ettevõtted 2011”.