Ettevõtluse ja tööstuse mobiilsusprogramm 2009-2013 nüüd veebipõhine

08. märts, 2011

altPõhja- ja Baltimaade ettevõtluse ja tööstuse mobiilsusprogramm on nüüdseks veebipõhine. Uuest veebist leiab toetusprogrammi kohta kogu vajaliku info ning dokumentatsiooni, samuti on toetuste esitamise kord nüüdsest elektrooniline. 

 

Kolme aastal jooksul saavad toetust taotleda erialasteks kohtumisteks, võrgustikutegevusteks (seminaride ja töötubade korraldamiseks), praktikumideks ja õppereisideks nii üksikisikud kui ka grupid väikestest ja keskmise suurusega ettevõtetest, ettevõtlusinkubaatoritest, ettevõtlusorganisatsioonidest, ettevõtluse riiklikust tugisüsteemist.

Programmi Eesmärk on tugevdada majanduskoostööd ja soodustada ettevõtlust, suurendada klastrite koostööd ja innovatiivseid koostööprojekte, äritegevuse ja -kultuuri parimate näidete jagamist. Lisaks soovime elavdada Põhja- ja Baltimaade Euroopa Liidu fondide ühist kasutamist ja projektide rahastamise koordineerimist. Peatähelepanu on suunatud loomemajandusele, lisaks on eelistatud valdkonnad roheline majanduskasv, innovatsioon (tervishoid ja heaoluühiskond), piiritõkete eemaldamine.

Varem on antud toetusprogrammist vajalikku seemneraha saanud näiteks Tartu Loomeinkubaator.

Toetus katab kuni 70 protsenti reisi-, majutus- ja koostöövõrkude kuludest.

Taotlusvoor on hetkel avatud ning täheaeg on lähenemas – toetuste esitamise tähtaeg on 30. märts 2011.

http://www.nb8businessmobility.org/about-programme