Euroopa Komisjon korraldab videovõistluse ettevõtluse teemal

15. jaanuar, 2010
Oled Sa kunagi mõelnud hakata ise endale tööandjaks, ettevõtjaks? Kas Sa tahaksid teha seda, millesse Sa usud, selle asemel et täita vaid oma juhi käske? Kui jah, siis oled sa eriline. Enamusel Euroopa inimestest ei teki kunagi selliseid mõtteid. Suudaksid sa videovormis selgitada, mis on ettevõtlus? Kas Sinu video julgustaks inimesi ettevõtjaks hakkama? Kas suudaksid oma videoga purustada vananenud eelarvamusi ja näidata ettvõtluse  kaasaegseid võimalusi?

Euroopa Komisjon julgustab filmitegijaid oma loovust proovile panema ja valmistama lühikese video, mis vastaks järgmistele küsimustele: Mis on ettevõtlus? Mis julgustaks inimesi ettevõtjaks hakkama? Mis suudaks murda eelarvamusi ja pakkuda ettevõtluse uusi perspektiive?

Pärast esimese väikeste ja keskmiste ettevõtete (SME) nädala raames toimunud edukat Euroopa Ettevõtluse Videoauhinna konkurssi (EEVA) plaanib Euroopa Komisjon korraldada ka 2010 aasta SME nädalale pühendatud konkursi (http://ec.europa.eu/smeweek2010)

Euroopa Ettevõtluse Videoauhinna konkurss annab võimaluse teha originaalseid lühikesi videoid ettevõtluse teemal. Olete oodatud osalema!

Euroopa Komisjon annab välja auhinnad kolmes kategoorias:
”Ettevõtlus – teistmoodi elukorraldus”
”Ettevõtlus – väljakutsed ja võimalused”
”Ettevõtlus – tee tulevikku”

Iga kategooria võiduvideo saad auhinnaks € 3,333, teine koht € 2,222, kolmas koht € 1,111, lisaks antakse välja viis lisauhinda € 555 noortele filmitegijatele (max 25 aastastele). Konkursi tähtaeg on 9. aprill 2010.

Osalemiseks on vaja 9. aprilliks  toota lühike, 1-2 minutiline video Sinu valitud kategoorias, laadida see internetti või saata allpooltoodud e-postiaadressile ja registreerida see Euroopa Komisjoni kodulehel.

Lisainformatsiooni ja eelmise aasta videoed saab näha  http://ec.europa.eu/eeva2010

Konkurss võimaldab filmitegijatel, filmiüliõpilastel, majadustudengitel ja  ettevõtjatel teha koostööd näitamaks, mida ettevõtlus nende jaoks tähendab.

Iga kategooria kolm võitjat kutsutakse 25. mail Brüsselisse, kus Euroopa SME nädala avatseremoonial auhinnad üle antakse. Videoid näidatakse teleprodutsentidele, ajakirjanikele ja kunsti- ja majandusringkondade esindajatele
Lisainfot saab küsida saates e-kirja  ENTR-SME-WEEK-ADMIN@ec.europa.eu.