Jagamismajanduse seminar

01. aprill, 2015

Sündmuse detailid


Linnalabor korraldab Telliskivi Loomelinnaku sünnipäevanädala raames juba kolmandat korda põneva seminari.
Sellel aastal oleme fookusesse võtnud üle maailma üha enam populaarsust koguva jagamismajanduse diskursuse.
Teate ju küll selliseid globaalseid edulugusid nagu Couchsurfing, Air BnB, Uber või Zipcar?

Rendirataste süsteemiga kaasajastavad paljud linnad oma transpordivõrku, jagamiskultuurile ja partnerlusele tuginedes arendatakse kinnisvara ning võimustatakse väikeettevõtlust.
Kaasaja tehnoloogia ja nutilahendused teevad asjade rentimise lihtsaks ja kiiresti kättesaadavaks. See tõstatab küsimuse, kui mõttekas üldse on kõike ise omada?
Ent mis see jagamismajandus siis on? On see uus või vana majandus? Elukauge “hipsterivärk” või reaalne tööriist ka eestlaste seas ettevõtlikkuse kasvatamiseks?

Seminar käsitleb jagamismajanduse kontseptsiooni erinevatel tasanditel (for-profit, non-profit, B2P, P2P) nii kohalikus kui ka rahvusvahelises kontekstis. Soovime tuua kokku avatud maailmapildiga ja tegusaid inimesi ning tekitada nelja tunni jooksul elavat arutelu.

Üritusele registreerumiseks kinnita tulekut siin: http://goo.gl/forms/9ZcNOM9czv

SEMINARI PÄEVAKAVA

13.30-14.00
Koguneme ja juhatame sisse

14.00-14.30
Soojenduseks kuulame ettekannet Eesti ühelt jagamismajanduse esimõtlejalt, Henri Laupmaalt, populaarse ühisrahastuse platvormi Hooandja kaasasutaja.

14.30-15.30
Seejärel saavad interaktiivseteks välkesitlusteks sõna mitmed erinevad kohalikud tegutsejaid. Oma ettevõtmisi ja filosoofiat tutvustavad nt Helpific, Crowdestate, Autolevi, Toitla ja Makerlab.

15.30-16.30
Paneeldiskussioonis arutletakse selle üle, kuidas muutub maailm, majandus ja ühiskond. Arutelu oleme juhtima palunud Tarmo Jüristo ning vestlusringis osalevad Rainer Kattel R. Nurkse Innovatsiooni ja Valitsemise Instituudist, sotsiaalne ettevõtja ja EBSi lektor Riinu Lepa ja Tehnopoli arendusjuht Eero Pärgmäe.

16.30-17.00
Seminari viimane osa koondab kuuldud inspireerivad mõtted konteksti ja otsib ajurünnaku käigus lahendusi ressursside ja oskuste paremaks jagamiseks sh Telliskivi loomelinnaku asukate vahel.

17.00-18.00
Lõpuarutelu. Võtame päeva kokku, täname esinejaid ja jätkame kirglike aruteludega seminariruumist väljaspool.