Mida peaks teadma kunstnikukarjääri loomisel?

12. märts, 2020

Sündmuse detailid


Ramiro Camelo ettekanne on inglise keeles. Üritus on tasuta.

Mida toob täna endaga kaasa kunstnikuks olemine? Sellest, et kunstnik oleks andekas, pühendunud, distsiplineeritud ja unikaalsete teoste loomiseks vajaminevate oskustega, ainult ei piisa – vaja on rikkalikumat oskustepagasit. Jätkusuutlik kunstnikupraktika sõltub mitte ainult kunstniku töö ja teoste kvaliteedist, vaid ka oskustest keeruka kunstimaailmaga pidevalt suhestuda ja läbirääkimisi pidada. Majanduslikult tulutoova kunstnikukarjääri edendamiseks peaks alustav kunstnik omama selget ülevaadet, informatsiooni ja teadmisi kunstimaailma erinevate, sealhulgas äriliste aspektide kohta.

Kunstniku erialane areng kaasab võimalikke väljakutseid, millega kunstnikud kunstimaailmas peavad silmitsi seisma. Tänapäeva ühiskonna kunstnik peab oma kunstnikupraktikas pidevalt langetama igapäevase tegevusega seotud otsuseid nagu näiteks reklaammaterjalide kujundamine (koduleht, porftoolio, sotsiaalmeediakanalid), äriline toimetulek ja eelarvemajandus, näituste ja avatud ateljeede korraldamine, kandideerimine erinevatele stipendiumitele ja raha taotlemine, erialaste võimaluste loomine, lepingute ja muude juriidiliste dokumentide haldamine, kontaktivõrgustiku loomine ja edasiarendamine ja palju muud.

Käesolev ettekanne pakub osalejatele ülevaadet kunstniku erialase arenguga seotud olulisematest probleemidest ja teemadest ja tutvustab ka kunstnikukarjääri praktilisi aspekte.

Ettekandes käsitletakse peamisi oskuseid ja vajalikke materjale nii loominguliselt kui majanduslikult eduka kunstnikupraktika alalhoidmiseks erinevate näidete ja faktide abiga.

Bio:
* Ramiro Camelo on sõltumatu kuraator ja karjäärimentor, kes elab ja töötab Helsingis.
Camelo omandas magistrikraadi kaasaegse kunsti kureerimise alal Londoni Kuninglikus Kunstikolledžis. Camelo on läbi viinud arvukalt kuraatoriprojekte, sealhulgas: “Of modest conditions, part 2” (Myymälä2, Helsingi, 2020), “Sugarry Wonderry” (Kallio Stage, Helsingi, 2018; “Traversia” (Sala Alterna, Uniandinos, Bogota, 2016); “Off Axis Colombia” (Justmad6, COAM, Madriid, 2015; “Paradise Stacion” (Stacioni Kaasaegse Kunsti Keskus, Pristina, 2008); “Mis sellesse loosse puutub, siis ei saa ma ühtki sõna garanteerida” (kaaskuraator, Royal College of Art Gallery, London, 2008) ja “Somatofilia Express” (Galeria Santafe, Bogota, 1998). Camelo on olnud külalisõppejõud ja pidanud ettekandeid järgmistes kohtades: Jerwood Space, London; Stacion, Kaasaegse Kunsti Keskus, Prishtina; Resonance FM Radio, London; Universidad de los Andes, Bogota; Academia Superior de Arte de Bogotá, Bogota; PerfoArtNet rahvusvaheline performance’i biennaal, Bogota; Festival 404 ja Globe Art Point, Helsingi.

Registreeri
https://forms.gle/Q7BhGp73ALCkgVY89