Filmikompanii Pimik viib kokku tragikomöödia ja jalgpalli

18. oktoober, 2011

Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsev foto- ja filmikompanii Pimik alustas jalgpalliteemalise komöödiafilmi proovivõtteid. Film “Jalgpalli ABC” esilinastub 2012. aasta sügisel, eesti filmi 100. sünnipäeva aastal. Filmi stsenaristid on Andres Keil ja Jaak Kilmi, operaator Jarkko T. Laine.

“Jalgpalli ABC on tragikoomiline lugu pankrotti läinud aknatehase omanikust Andresest, kes otsustab pühenduda oma kümneaastase poja jalgpallielu organiseerimisele. Ühel hetkel on saanud poja jalkameeskonna käekäik ärielus läbikukkunud isa elu peamiseks sisuks. Andres püüab sekkuda kõigesse nii platsil kui platsi kõrval, põhjustades palju segadust ja arusaamatusi kõikides asjaosalistes. Läbi katsumuste hakkab Andres aegamisi aru saama oma kohast poja elus, seda ka jalgpalliväljaku ääres. Või vähemalt sellest, et selle arusaamiseni on võimalik jõuda, kui poega kuulata,” tutvustab režissöör ja produtsent Jaak Kilmi filmi ideed.

Filmis teevad kaasa Andres Keil, Eva Klements, Martin Veinmann, Kaie Mihkelson, Tarmo Tagamets, Katrin Pärn, Ragne Pekarev, Maarja Jakobson, Piret Simson ja paljud teised.  Võtted on planeeritud 2012. aasta veebruarisse ja märtsi. Enamik filmi võttepaikadest on Tartus ja Tartu lähiümbruses.

Pimik on Andres Keili, Jaak Kilmi ja Siim Sillamaa käesoleva aasta suvel asutatud  filmi- ja fotokompanii, mille eesmärgiks on pakkuda unikaalseid ja professionaalseid lahendusi nii filmi, video kui ka foto valdkonnas.

Fotod proovivõtetest Facebookis: http://on.fb.me/pStSpg.