GALERII: Eesti disaini ülevaatenäituse avamine Londonis

20. september, 2017

Londoni disaininädala raames avati lõbusa peoga Eesti Disainerite Liidu välisriikides esitlemiseks mõeldud rändnäituse kontseptsioon “Size Doesn’t Matter”.

“Disaininädala algus on eesti disainerite jaoks alanud paljutõotavalt ning juba on sõlmitud ka palju huvitavaid kontakte. Rahvusvahelistel üritustel osalemine on väga oluline meie disaineritele ning ka riigimainele” rääkis näituse kuraator Ilona Gurjanova.

Sõnumiga – väike maa, aga palju talente – tutvustatakse eesti disaini kollektsiooni, mis koosneb kõrge kvaliteediga väikesetiraažilistest toodetest ning uutest innovatiivsetest tööstustoodetest.

Näitus vastandab niisiis maa väiksust disainerite tihedusele ning saavutuste rohkusele.

Londonis on Eesti disainiväljapanekutega varemgi käigud, ent seekordne näitus on eelnenutest ülevaatlikum ning sisaldab uusi tooteid ning eksponaate.

Esile on näiteks sisustustooted, (jalg)rattad, moeaksessuaarid ning näiteid e-riigile iseloomulikest toodetest. Esindatud on ligi 60 disainerit, kelle hulgas on nii teenekaid kui ka äsja kooli lõpetanud lootustandvaid noori loomeinimesi, kes on auhindu saanud nii Eestis kui välismaal.

“Kollektsioon on põhjamaiselt karge – iseloomulik on minimalistlik stiil, naturaalsed materjalid, leidlikud lahendused ning huumor – see väljendub ka väljapaneku kujunduses, millel on nimeks «Piirideta sinine» ” kommenteerib näituse kujundaja Lonodonis baseeruv konseptuaalne disainer Helen Sirp.

EDL presidendi ning näituse idee autori Ilona Gurjanova sõnul loodab Eesti Disainerite Liit välisnäituste kaudu hoogustada kultuurivahetust ja disainiturismi: tutvustades Eestit kui kiiresti arenevat disainimaad, luues disaineritele võimalusi jõudmaks rahvusvahelisele areenile ning disainikaubanduse hoogustumist silmas pidades.

Varasemalt on rändnäitus esil olnud Brüsselis, Tallinnas, Viinis, Stockholmis ja Caenis. Järgmised sihtkohad on Pariis ja Berliin.

Eesti disaini ülevaatlik rändnäitus kuulub EV100 ja Eesti EL nõukogu eesistumisperiood kultuuriprogrammi.

Näitusel esinevad Matti Õunapuu, Stella Soomlais, Johanna Tammsalu, Maria Sidorenko, Jaanus Tamme, Urmas Lüüs, Kairi Kuuskor, Janno Nõu, Mare Kelpman, Indrek Narusk, Piret Loog, Karl Annus, Mihkel Mäll, Mihkel-Emil Mikk, Mihkel Güsson, Egert Uibo, Sofia Hallik, Tanel Veenre, Monika Järg, Karmen Saat, Raili Keiv, Toivo Raidmets, Kärt Summatavet, Mait Summatavet, Andres Labi, Tarmo Luisk, Mihkel Masso, Maile Grünberg, Reet Aus, Sille Sikmann, Tõnis Vellama, Elmet Treier jt.

Näitus ja Eesti Disaini Maja pop-up shop on avatud 14.-24. septembrini kella 11-st 18-ni.

Vaata galeriid SIIT!