GameFounders võtab programmi sisenemiseks taotlusi vastu kuni 10. juulini

09. juuli, 2012

Gamefounders_logo4Tallinnas pesitsev Euroopa esimene mänguvaldkonna alustavate ettevõtete ärikiirendi võtab esimesse 3-kuulise programmi sisenemiseks taotlusi vastu kuni 10. juulini. Kiirendi pakub igal hooajal 10 alustavale ettevõttele silmapaistva mentorvõrgustiku tuge, €10-15 000 investeeringut ning ligipääsu investoritele.

 

Hinnanguliselt on maailmas 200 alustavate ettevõtete ärikiirendit ja käib tihe konkrents parimate meeskondade nimel. “Meie eesmärk on olla mängundusvaldkonna ettevõtete esimene valik. Erinevalt enamusest teistest kiirenditest, on GameFounders valinud fookuse”, selgitab Kadri Ugand, üks ettevõtmise rajajatest. “Keskendudes ühele valdkonnale suudame pakkuda oluliselt rohkem väärtust, kui üldised kiirendid.”

 

GameFounders võtab esimesse 3-kuulise programmi sisenemiseks taotlusi vastu kuni 10. juulini. Kiirendisse on oodatud nii arendajad, kelle mängul on juba palju kasutajaid, kui ka need, kes alles arendavad oma esimest mängu. GameFoundersi esimese hooaja programm algab augustis ning kestab novembri lõpuni. Kuni 10 meeskonda saavad 9% osaluse vastu kuni 15 000 eurose investeeringu ning võimaluse osaleda kvaliteetses programmis. Meeskondadele koostatakse koolitusprogramm ja äri arendamisele aitavad kaasa üle 60 mentori erinevatest maailma riikidest, peamiselt Soomest ja USAst.

GameFounders_fall_2012GameFoundersi taga on pikaajalised ettevõtjad, kes on olnud ka mängunduses ise tegevad või sinna investeerinud. GameFoundersi partneriteks on piirkonna võimsaim ärikiirendi Startup Sauna Helsingist ja mängukiirendi GameDojos San Francisost. Partnerite roll on toetada idufirmasid mentorite, turunduse, ärimudelite ning investorsuhetega. GameFoundersi võrgustikus on üle 50 investori ja investeerimisettevõtte, nagu Balderton Capital, Games Capital, Digital Capital, Lifeline Ventures, Vision+ ja London Venture Partners.

Mängundusel on suur kasvupotentsiaal. “Mängundus liigub kiiresti meel elahutusest ka teistesse valdkondadesse nagu haridus, turundus, kommunikatsioon ja tervishoid,” selgitab kiirendi üks loojatest Lauri Antalainen. GameFounders aitab startupidel sellest võimalusest kinni haarata. GameFounders kiirendi elluviimist toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.