GameFoundersi esimene jätkuinvesteering tuli Itaaliast.

21. juuli, 2014

bad20seed20logoItaalia mobiilimängude idufirma Bad Seed on sõlminud investeerimislepingu 250 000 euro ulatuses Euroopa riskikapitalifirmaga United Ventures, mis võimaldab Bad Seed´il turule tuua oma teise mängu „Sleep Attack“ ning arendada ka järjekorras juba kolmandat projekti.

Eestis tuule tiibadesse saanud Itaalias tegutsev mänguettevõte Bad Seed, mis keskendub lustakate, kõrgekvaliteediliste mobiilimängude arendamisele, teatas 250 000 euro suurusest investeeringust vastavalt  Itaalia suurima tehnoloogiale keskenduva riskikapitalifirmaga United Ventures sõlmitud lepingule. Investeering on esimene osa pikaajalisest koostööst, millele peaks lähitulevikus järgnema veelgi suurem investeering.

Bad Seed loodi 2012. aastal Itaalias Ubisofti endiste töötajate Jacopo Musso, Roberto Mangiafico ja Clara Parona poolt. Sama aasta sügisel kandideeriti GameFoundersi kiirendiprogrammi esimesse vooru, kuhu nad ka vastu võeti ning mistõttu terve 8-liikmeline meeskond kogu oma tegevuse Eestisse kolis. Kolme intensiivse kuu jooksul jagati kontoripinda 5 teise potentsiaalika idufirmaga ning jagati oma unistusi ja ideid 50+ mänguvaldkonna veteraniga, kes näitasid neile nii piitsa kui präänikut. Tulemused olid paljulubavad ning  2013. aastal valiti nad juba ka Mind The Bridge programmi Silicon Valleys, mis päädis lepinguga mängukirjastushiiuga Pocket Gems oma esimese mängu „Sheep Up!“ avaldamiseks. Tänaseks on mängu alla laaditud ligi miljon korda. Vastset investeeringut kasutatakse uue mängu „Sleep Attack“ avaldamiseks ning järjekorras juba kolmanda, veelgi uuenduslikumat mängukogemust pakkuva projekti arendamiseks.

 „Tänasel turul on nii palju puzzle-mänge ning eristumine on ülitähtis. Tahtsime Sheep Up!´is keskenduda uuenduslikele elementidele gameplay osas, kasutades selleks teistsuguseid kontrollereid ja puzzle-elemente, mis hoiaks mängijaid põnevil. Päeva lõpuks ei ole meie eesmärk teha mänge vastavalt käesolevatele ja kiirelt mööduvatele trendidele, vaid panustada järjest enam loomingulise ning areneva mängutööstuse loomisesse. Oleme ülimalt rahul United Ventures´ga esmase investeeringuringi kinnitamise üle. See märgib järgmist faasi meie arengus ja oleme sellest väga põnevil. “ märkis Jacopo Musso, BadSeedi tegevjuht.

GameFoundersi programmis osalenud idufirmadest pole tänaseks keegi veel uksi sulgenud ning umbes 30%-l meeskonnal on kirjastus- või investeeringuleping laual. „Bad Seed on olnud siiani üks kõige silmapaistvamatest meie portfoolios just seetõttu, et lisaks edukale kirjastuslepingule õnnestus neil ka investeering kindlustada. Nad on kindlasti inspiratsiooniks ja eeskujuks kõikidele teistele GameFoundersi portfoolio ettevõtetele“, ütles GameFoundersi kaasasutaja Kadri Ugand.

GameFounders on esimene Euroopas asuv ärikiirendi, mis tegeleb ainult mänguvaldkonna ettevõtjatega. Kiirendi, mida rahastab EAS Startup Estonia programm, pakub alustavatele ettevõtjatele algkapitali kõrval ka tipptasemel mentoreid, partnerluskokkuleppeid ja ligipääsu ülemaailmsele kontaktvõrgustikule. EAS Startup Estonia programm on ellu kutsutud selleks, et tugevdada ja arendada idufirmade ökosüsteemi Eestis. Startup Estonia programmi kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu fondist.

Foto Bad Seed: https://www.dropbox.com/sh/cwho2wxhp16y143/AADLO5qNGG5ogS0QIL6hnKcRa