Ettevõtted asutasid Teenusmajanduse Koja

27. mai, 2010

Kakskümmend kolm oma valdkonna juhtivat ettevõtet asutasid 21. mail uue ettevõtlusorganisatsioonina Teenusmajanduse Koja, mille eesmärgiks on tõsta Eesti kõrget lisaväärtust pakkuva teenusmajanduse konkurentsivõimet, kirjutab innovatsiooniajakiri HEI.

Koja juhatus valis organisatsiooni esimeseks juhatuse esimeheks Kaido Kaljulaidi ning aseesimeheks Ville Jehe. Kaljulaidi sõnul on peamine eesmärk koondada valdkonna aktiivseid ettevõtteid ning seeläbi anda oma panus Eesti teenusmajanduse arengusse ja rahvusvahelise konkurentsivõime tõstmisse. „Koda soovib teha igakülgset koostööd kõigi teiste ettevõtlusorganisatsioonide ja erinevate poliitiliste jõududega, et tagada Eesti atraktiivsus ja avatus tarkade töökohtade loomisele ning väärtustada teenusvaldkonna ettevõtlust,” ütles ta.

Koja tegevjuhi Kristi Tiivase sõnul on organisatsioon avatud uute liikmete kaasamisele. „Tegemist on suuresti paar aastat tagasi noori ettevõtjaid koondanud liikumisest Tark Eesti edasi arenenud organisatsiooniga, mis kasvab eeldatavalt veel selle aasta sees enam kui sajaliikmeliseks,” sõnas Tiivas. „Näeme uue Koja liikmetena kõiki teadmistepõhiseid ettevõtteid, kes tunnetavad vajadust sektori huve kaitsta ja keskkonda positiivselt mõjutada.”

Teenusmajanduse Kojaga saavad liituda kõik vastava ala juriidilised isikud, kelle liitumise juhatus heaks kiidab. Samuti saab astuda organisatsiooni toetajaliikmeks, kellena Koda näeb eelkõige avalik-õiguslikke institutsioone. Esimese toetajaliikmena ühines teater NO99.

Teenusmajanduse Koja asutajaliikmed on NASDAQ OMX Tallinn AS, AS Avaron Asset Management, Advokaadibüroo Sorainen, AS Helmes, Fontes PMP OÜ, Tank Grupi AS, Trigon Capital, KIT Finance Europe, Keha3 OÜ, Eften Capital AS,  Ernst & Young Eesti, SE Sampo Life Insurance Baltic, Advokaadibüroo Glikman & Partnerid, Raidla Leijns & Norcous Advokaadibüroo, Allianss Arhitektid OÜ, AS Corpore, PricewaterhouseCoopers, Creative Union, Skype Technologies OÜ, Advokaadibüroo Eversheds Ots & Co, Niine Nahakliinik OÜ, Deloitte Advisory ja Evli Securites.

Allikas: HEI / Hea Eesti Idee