Hiiu Folk algab juba laeval!

17. juuli, 2013
43eaa0fea5IX Hiiumaa pärimusmuusikafestivali sissejuhatusest saavad osa kõik, kes neil päevil laevaga Hiiumaale sõidavad. „Sel aastal algab Hiiu Folk erinevalt varasemast juba praamil, mis inimesi Hiiumaale külla ja koju toob,“ ütleb pärimusmuusikafestivali peakorraldaja Astrid Nõlvak.
 Laeval esinevad kolmapäeval ja neljapäeval pärimusmuusikud Marju Varblane ja Kadri Giannakaina Laube. „Lubaduse laeval üles astuda on andnud ka mõned festivali esinejad, näiteks ansambel Robirohi,“ lisab Nõlvak.
 
Hiiu Folgi tasuta keskkonnaõhtud said alguse juba eile, mil Ahto Kaasiku juttu looduslikest pühapaikadest ning Astrid Nõlvaku ja Valdek Elmi kontserti oli tulnud kuulama ligi 60 inimest. Loodusõhtutest saavad huvilised samas osa ka täna ja homme. Pärimusmuusikafestival avatakse Kärdla laululaval neljapäeval kell 14.
 
18.–21. juulini kestev Hiiu Folk on enam kui 200 esinejaga alkoholivaba festival, millele pääsevad tasuta kuni 12-aastased lapsed ning mille igas kontserdipaigas on avatud lastepesa. Festivali peamine kohtumispaik on Kassari kiigeplats, kus kontserdid toimuvad reedel ja laupäeval, kuid folgiüritused leiavad sel nädalalõpul aset üle kogu saare Kõpust Pühalepani. Neljapäeval avatakse festival Kärdlas ning pühapäeval saab kontserte kuulata kirikutes üle kogu Hiiumaa. Osaleda saab loodusmatkadel, töö- ja õpitubades ning ekskursioonidel.  
 
Festivali päevakava leiab siit: www.hiiufolk.ee/?id=3
 
Majutuse kohta saab infot siit: www.hiiumaa.ee/turism-majutus/
 
Kel enam öömaja ei õnnestu leida, võib julgelt tulla ka telkimisplaanidega. Kassaris festivaliplatsi kõrval paikneb telkimisala.