Hooandja esimene projekt sai rahastuse

09. juuli, 2012

531609_259621070818655_2136663027_n’Kotid karmi ajalooga’ on esimene Hooandja toel rahastatud projekt, kus vanad mahakantud tuletõrjevoolikud on ümberdisainitud moekatest kottideks. Idee autor on EBS-is rahvusvahelist äri õppiv Ivar Arulaid.

Koos disainer Lee Sakkiga on nad loonud viis erinevat tuletõrjevoolikust koti mudelit, mida kuni reedeni sai iga soovija endale Hooandja lehe kaudu soetada. «Toorainet ehk voolikut on meil praegu umbes kilomeeter, aga seda tuleb iga kvartal juurde, sest nõuanded on tuletõrje voolikutele karmid ja seda kantakse pidevalt maha.»

Nelja nädalaga kogus disainiprojekt rohkem kui 1000 eurot. Idee autori sõnul oli umbes 30% toetajatest sõbrad-tuttavad, kuid enamus siiski võõrad. Arulaid ja Sakk lubavad, et kuu või paari pärast võib linnas jalutades märgata nende disainitud kollaseid, halle ja punaseid tuletõrjevoolikust tehtud kotte.

Hooandja on loominguliste ideede ühisrahastusplatvorm, mis soovib tuua tegijad ja tarbijad teineteisele lähemale. Hooandja ise projekte ei teosta ega rahasta. See on keskkond, mis tutvustab ideid ning mille kaudu projektid koguvad rahalisi annetusi. Vastutasuks saab iga toetaja meene.

Hooandja.ee veebilehel on üleval rahastust otsivad loomingulised projektid. Iga projekti juurde on märgitud valmimiseks vajalik miinimumsumma. Raha kogumiseks on aega 2 – 8 nädalat. Kui selleks ajaks vajalik summa kokku saadud ei ole, jääb kaup katki ning kõik annetajad saavad raha tagasi oma pangaarvele.

Allikas; Postimees