Hyper Island – õppimise meistriklass

15. jaanuar, 2010
Hyper Island ei ole tavaline kool. Neil ei ole õpikuid ega eksameid. Ka õpetajaid mitte. Rootsis Karlskronas ja Stockholmis tegutseva asutuse edulugu sai alguse 1996. aastal ning kogub üha populaarsust. Ja mis saaks olla Hyper Islandi paremaks reklaamiks, kui see, et tulevased tööandjad hoiavad lõpetajatel varmalt silma peal ja osalevad ka ise programmides. Kogu omandamisprotsess toetub kolmele sambale.
Esiteks, “Õppida tegutsedes/kogedes.”
Lektoriteks on ettevõtjate koorekiht, kes sõidavad Hyper Islandisse kokku üle maailma (või siis igakord ei sõida ka). Õpilased teevad tööd reaalsete klientide ja nende vajadustega, et saada just neid kogemusi, mida ootab tulevane tööandja.
Teiseks oluliseks põhimõtteks on“Õpime vigadest”.
Kõik, mis võimaldab asju tulevikus paremini teha, on väärtuslik. Ebaõnnestumine on üks neist. Õpilased teevad Hyper Islandis asju pigem raskemat teed pidi. Tehnilisi oskusi on edaspidi aega omandada, olulisem on saada tugev põhi loomingulisele mõtlemisele, võimele lahendada probleeme ja juhtida protsesse.
Kolmas sammas on iseseisev töökorraldus.
Õpilased vastutavad ise oma õppimise eest. Pole ei eksameid ega kodutööd, selle asemel on tähtajad ja spikrid.
Hyper Island on just praegu värbamise tuuril Euroopas ja Ameerikas. Kogege ise!
Õppetöö toimub Stockholmis ja Karlskronas, hetkel pakutakse kahte diplomiprogrammi Interactive Art Directror ja Digital Media.
http://www.hyperisland.se/index.1.html