Ida-Virumaa noored said Eesti muusikamaailma tipptegijatelt häid nõuandeid oma projektide ellu viimiseks

08. märts, 2011

altIda-Virumaa noored said Eesti muusikamaailma tipptegijatelt häid nõuandeid oma projektide ellu viimiseks. 5. märtsil kohtus Tallinn Music Week peakorraldaja Helen Sildna noorte ettevõtlikkuse arendamise programmi Entrum Ida-Virumaa noortega.

Kohtumisel, mille teemaks oli „Eesti muusikatööstus: kes, miks ja kuidas?“, osalesid Entrum programmi ettevõtlikkuse labori „Muusika ja ürituste korraldamine“ noored. Lisaks Helen Sildnale osalesid kohtumisel Rabarock peakorraldaja Kristo Rajasaare ning Eesti muusikabändide Iiris, Bedwetters ja Ewert & the Two Dragons mänedžer Toomas Olljum.

Helen Sildna tegi ülevaate muusikaettevõtluse valdkondadest ja olukorrast Eestis. Sildna julgustas noori olema ettevõtlikud ning mitte lootma ainult produtsentidele ja mänedžeridele, vaid ise oma projektidega seotud tegemiste juhtimist oma kätte haarama. „Muusika on universaalne keel, seda mõistavad kõik,“ süstis Sildna noortesse usku, et ka Eesti muusika võib üle maailma levida. „Oluline on tegeleda oma muusika arendamisega. Kui oled muusikale truu, oled teretulnud Eesti muusikat arendama ja seda maailmale tutvustama,“ sõnas Helen Sildna.

Kohtumise teises pooles tutvustasid Entrum programmi noored omi projekte. Kokku oli kolmeliikmelisele „žüriile“ (Helen Sildna, Kristo Rajasaare, Toomas Olljum) tagasiside andmiseks esitatud 9 projekti, neist 3 olid festivalide korraldamisega seotud projektid, 1 muusikabänd, 1 diskode korraldamisega seotud projekt ning 4 erinevat meelelahutuslike ürituste korraldamise projekti.

Kiidusõnu kuulis ajakirja Director peatoimetaja Taivo Paju külalismentorina juhendatav projekt „Aplause“, mille sisuks on samanimelise elektroonilise muusikaajakirja loomine ning muusikafestivali korraldamine. Julgustust jätkata oma muusikastiili arendamisega anti noorte muusikabändile „The Edge of Infinity“. Ka ülejäänud projektid on tublit tööd teinud.

„Hindan väga Entrum programmi tööd, see on tõeline kingitus Ida-Virumaa noortele,“ tunnustas Helen Sildna noorte ettevõtlikkuse arendamist. Tegeledes Eesti muusikatööstuse arendamisega on tema jaoks oluline, et võimalikult paljudele noortele tutvustatakse varakult muusikatööstuse toimimise põhimõtted. Entrum pakub noortele unikaalset võimalust suhelda ja saada tagasisidet Eesti tipptegijate käest. Toomas Olljum kiidab noori julguse ja tahte eest ise midagi ära teha. Kristo Rajasaare lisab, et noored peavad kasutama kõiki olemasolevaid võimalusi, et liikuda oma eesmärgi poole ja kasutades oma eripära, et ennast nähtavaks teha. „Näen Ida-Virumaa noortes potentsiaali eesmärkide täitmiseks,“ sõnab Rajasaare. „Mitte keegi ei saa paremini korraldada festivali Ida-Virumaal, kui Ida-Virumaa muusikud ise,“ soovitas Rajasaare noortel aktiivsemalt oma mõtteid ellu viia.

Entrum programmi 2010/2011 õppeaasta parimad projektid valitakse Entrum gala-kontserdil “Olen ettevõtlik!” 18. mail 2011 Jõhvi Kontserdimajas.