Ideebörsil START sündis 17 äriideed

06. oktoober, 2011

4. oktoobril Tallinnas ja 5. oktoobril Tartus toimunud ideebörs START tõi kokku ligi kuuskümmend osalejat, kes soovisid oma idee proovile panna või kaasa lüüa uute toodete ja teenuste väljaarendamisel. Esitlusfaasi arenenud äriideesid sündis 17.

Tallinna ideebörsi peaauhinna pälvis žürii otsusel kodutarbimiseks mõeldud koerakäppade pesumasin. žürii liikme, ESA vanemkonsultandi Peeter Mõistliku sõnul sai otsustavaks idee värskus ja julgus, kus varasemat ettevõtluskogemust mitteomav koeraomanik Ly Palang pakkus iseoma praktilisest vajadusest välja idee konkreetse vajaduse lahendamiseks. Ergutusauhinna sai nahadisainer Kadri Kruusi kotilego „Loo ise kott“, mis žürii hinnangul oli kõige realistlikum ja koheselt juurutamiseks valmis äriidee.

Lõppsõnas julgustas Tallinnas aset leidnud Ideebörsi mentor, žürii esimees ja Arengufondi investeeringute ekspert Indrek Kelder osalejaid mõtlema suurelt – mõttetöö maht, mis nii suure- kui väiksemastaabiliselt planeerides tehakse, on sisuliselt sama, lisaks rõhutas ta meeskonna olulisust: „Lisaks äriideele vaatavad investorid alati projektimeeskonda – isiksusi ja kompetentse.“

Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul täitis Tartu ideebörs ootusi peamise eesmärgi osas –  leida uusi inimesi, kel peas värsked äriideed. “Lisaks meie praegustele inkubantidele, kes said ideebörsilt uusi mõtteid oma äri arendamiseks, sündis ka täiesti uusi äriideid, millest loodame edaspidi oma inkubatsioonikonkurssidel kuulda,” sõnas Kuhlberg.

Tartus tunnistati parimaks ideeks  kunstilaenutuse idee, millega UÜ Kaleidoskoop alustas loomemajanduskeskuses tegevust sellel aastal. Publikupreemia sai idee “Vahepension 40-50aastastele”, mis võimaldaks ajutiselt aktiivsest tööelust eemalduda, et parandada selle abil oma elukvaliteeti ja naasta tööle veelgi tõhusama töötajana.