Inspiratsioon valgusest ja varjudest

03. aprill, 2013

Helena KarelsonHelena Karelson (26) on noor disainer, kes osaleb PESA tootearendusprogrammis kaunite ribikardinate ‘Kontuur’ autorina. Tegu on unikaalse tõlgendusega traditsioonilistest veneetsia kardinatest – klassikaliste ribakardinate liistud on alati sirged, kuid „Kontuur“ kardinate ribid on lainelised, filtreerides valgust väga omapäraselt. Nimetatud  kollektsioon on saanud inspiratsiooni valgusest ja kujust ning nendest sõltuva varju võlust. Iga liist on kujundatud nii, et selle valmistamisel poleks materjali jääke. 

 


Kuidas leidsid äriidee?

Idee tekkis huvist valguse ja varjude mängu vastu. Nähes varjude murdumist erinevatel pindadel, tekkis idee töötada vastupidi ning ise varje mõjutada. Nii saidki veneetsia kardinad endale lainelise ääre. Veneetsia kardinad on küll väga head valguse hulga reguleerimiseks ja privaatsuse tagamiseks, kuid samas on nad interjööris üsna ilmetud, mis põhjendab ka huvi „Kontuur“ kardinate vastu. Tunnustus mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel inspireeris mind projekti edasi arendama.

“Kontuur” kardinatest kasvas välja ka uus kollektsioon Briti kardinafirmale Tuiss. Kardinate ja valguse filtreerimise näol olen leidnud endale tootegrupi, mis mind väga paelub.

Millises valdkonnas jäid ettevõtlusega hätta ja mida tähendab sinu jaoks PESAs osalemine?

Kõige raskem oli välja töötada ärimudel, mis sobiks minu tootega. Kuna aknad on erinevates mõõtudes, on seda kardinat raske müüa traditsiooniliselt ehk siis poeriiulitel. Seega valmistatakse kõik kardinad eritellimusena vastavalt kliendi akende mõõtudele. Valida on tavakollektsiooni (juba esitletud kuju) ning eritellimusel valmiva kuju vahel.

PESA’ s olemine on mul aidanud tähelepanu pöörata peale loometöö ka kõigele muule, mis teeb heast ideest toote. Üldiselt on iga ettevõtmise juures oluline järjekindlus ja kannatus!

Millised on ettevõtte tulevikuplaanid?

Õige pea on plaanis lisada kollektsiooni ka teist tüüpi kardinaid ning väiksemaid tooteid. Samuti tegelen edasi eritellimusprojektide ja installatsioonide kujundamisega, millest mõnega saab tutvuda aadressil www.helenakarelson.com. Kuigi hetkel on põhitegevus välismaal, plaanin ka Eestis rohkem tegutsema hakata.

Kus Sinu tooteid täna osta saab?


Peagi veebilehel www.kontuur.com 

Briti kardinafirma Tuissi jaoks loodud kollektsiooni saab näha siin: http://www.tuiss.co.uk/helena-karelson
Tehtud töid saab uurida www.helenakarelson.com

Kontakti saab Helenaga aadressil info@helenakarelson.com