JomyBooks lasteraamatute keskkond toob sahtlisse kirjutajad päevavalgele

14. mai, 2012

574791_10150782496676415_287291196414_9580994_1398954218_nSel aastal andis Loov Eesti esmakordselt Ajujahi galal üle eriauhinna „Best Creative Idea“ , mille pälvis lasteraamatute loomiseks mõeldud keskkonna JomyBooks meeskond.


„Best Creative Idea“ auhinna puhul olid valikukriteeriumid järgmised: idee peab olema loomemajanduse valdkonnast, väga oluline kaal on  idee rakendatavusel  ja rahvusvahelisel  potentsiaalil. Üks valikukriteeriume on loovisikute osalemine projektimeeskonnas. JomyBooks meeskond saab auhinnana võimaluse esindada Eestit esmakordselt üleeuroopalisel ettevõtluskonkursil European Business Cup. Konkursi finaal ja võitjate väljaselgitamine leidab aset Kopenhaagenis novembris.

JomyBooks.com on veebikogukond lastele mõeldud e-raamatu loojatele – raamatu loomise protsessis saavad kaasa lüüa nii professionaalid kui ka algajad, näiteks lapsevanemad või lapsed ise.

„Loov Eesti soovib JomyBooks meeskonnale õnne ja edu oma idee edasiarendamisel ning hoiame neile pöialt rahvusvahelisel konkursil, mis on suurepäraseks võimaluseks enda ja oma toote tutvustamiseks rahvusvahelisel areenil,“ tunnustas võitjat Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

„Tänapäeva digiühiskonnas on täheldatud, et lapsed loevad vähe. Meie hinnangul on probleem selles, et tavapärased raamatud on laste jaoks liiga igavad. Laps, kes on korra arvuti taga istunud või Vihaseid Tihaseid lugeris mänginud, ei taha enam raamatut sirvida – see on lihtsalt igav. Meie näeme võimalust, et uue tehnoloogia ja interaktiivsusega saab lapsed tagasi raamatute juurde,“ rääkis Ingmar Vali Jomybooksi meeskonnast.

Kuna raamatute hind küündib tihti kümnete eurodeni, ei jõua paljud pered piisavalt palju raamatuid koju soetada. „Trükihind moodustab suure osa raamatu loomisest kuid internetis raamatu loomine on tunduvalt odavam ning selle turustamine lihtsam ja kiirem. Seetõttu kavatseme suurema osa raamatutest jagada tasuta,“ rääkis Vali.  „Meie idee peitub selles, et kui raamatu loomine on tasuta, siis on ka raamat ise kõigile tasuta kättesaadav. Teine eelis, mis meie ettevõtmist toitma hakkab, on kogukond. Enamus lasteraamatu autoritest on head kirjutajad, kuid illustratsioonidega jäävad hätta. Jomybooks keskkonnas on väga lihtne leida endale kaasautor või illustraator, kes aitab kaasa raamatu piltide loomisel. Autorid saavad korraldada konkursse illustraatori leidmiseks. Tulevikus on võimalik raamatutele ka heli, hääl ja animatsioon juurde panna.“

Jomybooks projekti eesmärk on teha raamatu kirjutamine nii lihtsaks ja odavaks, et inimestel tekiks soov kirjutised ja illustratsioonid sahtlist välja tuua. Ehk tuleb päevavalgele ka mõni uus talent, kes peagi avatavas Jomybooks.com keskkonnas oma esimesed raamatud loob ja särava tähena maailma taevasse lendab, sest süsteem võimaldab tulevikus ka teoste tõlkimist. Jomybooksi sõnul on esimesed näidisraamatud juba valmis.

Ingmar Vali sõnul on Ajujahi konkurss väga palju uksi avanud. “Lisaks esinemistele kohalikele, investoritele oleme käinud tagasisidet saamas nii Soomes kui Türgis MIT Global Startup Workshop’il. Oleme väga tänulikud Loov Eesti tunnustutalse eest ja lubame väärikalt esindada Eestit Creative Business Cup’il Taanis!“

Vaata lisaks: http://www.jomybooks.com/
https://www.facebook.com/jomybooks
http://www.creativebusinesscup.com/