Kaasaegse tsirkuse mänguline festival Rootsis

12. veebruar, 2014

2013 aasta Cirkus Cirkor   Present Pastime Täna algab Rootsis kolm päeva kestev Subcase festival, mis toob kokku kaasaegse tsirkuse valdkonnas tegutsejad Põhjamaadest ja Euroopast. Kultuurikatel on Subcase festivali ametlik partner ja Kultuurikatla projektijuht Kristiina Kütt 2014. aasta festivali žürii liige. 

Kaasaegse tsirkuse festival-showcase Subcase on ilmekas näide tõestamaks, et tsirkus ei ole enam lihtsalt köiel kõndimine, elevandid ja kloun, vaid tsirkusest on saanud kaasaegne etenduskunsti žanr. Tänapäevane uus tsirkus on valdkondadevaheline, sest omavahel on  põimunud muusika, tants, teater ja klassikalise tsirkuse elemendid. Taolisest sünergiast sünnib vaatemäng, milles on dramaturgia, emotsioon ning inimvõimete piiride kompamine. 
 
Subcase toimub igal aastas, tuues kokku Põhjamaade ja Euroopa tsirkuse loojad, esinejad, hindajad ja ka publiku. Tegemist on justkui kaasaegse tsirkuse “turuga”, kus otsitakse koostööpartnereid ja ideid. 
 
Subcase toimub 12.-14. veebruaril 2014. aastal Stockholmis, Subtopia keskuses ning juba kuuendat korda. Kolme päeva jooksul tutvustatakse tsirkuse etendusi Rootsist, Norrast, Taanist, Soomest ja Islandilt. Esitlusele tuleb 10 täispikka valmis etendust ning 5 valmimisjärgus olevat etendust. 
 
Kultuurikatel on Põhjamaade kaasaegse tsirkuse platvormfestivali Subcase ametlik partner ja Kultuurikatla projektijuht Kristiina Kütt on 2014. aasta festivali žürii liige. 

Festivali peakorraldaja on Subtopia ning kaaskorraldajad on Soome Tsirkuse Infokeskus, Copenhagen International Theater Taanist, Circus Village Norrast, Cirko Center Soomest ja Kultuurikatel.