Kaia Saarna imelised ehted Hanna Korsari sügis-talvises rõivakollektsioonis

16. detsember, 2010

altMöödunud kuu lõpupäevil esitles Wabaduse kohvikus intiimses salongilikus atmosfääris oma uusimat kollektsiooni moedisainer Hanna Korsar. Oma viieteistkümnest komplektist koosneva kollektsiooni ehetega täiendama valis moedisainer Loomeinkubaatoris tegutseva Hiiumaalt pärit ehtekunstniku Kaia Saarna.

Kaia Saarna ehteid kannab ka Hanna Korsar ise. Ajakirjale Buduaar antud intervjuus 2010. a talvenumbris ütleb Hanna oma ehteeelistusi kirjeldades, et on hakanud eelistama ja hindama pigem autoriehteid. „Praegu on mul ehtekunstnike Pilleriin Jürisoo ja Kaia Saarna periood.“

Kaia Saarna ehtelooming on “naiselik, unistav, karge ja looduslikult lihtne“, kirjutab kunstnik oma veebilehel http://www.kaiasaarna.com/. Tema ehted on loodud väärismetallidest ja -kividest ning erinevatest looduslikest materjalidest. Kaia Saarna ettevõte Siidilaevad OÜ on asutatud aasta tagasi detsembris, kuid Kaia alustas ehtekunstnikuna tegutsemist juba õpingute ajal Kunstiakadeemias ning astus esimese ehtenäitusega üles 2006. aastal.

Rohkem infot Hanna Korsari ja Kaia Saarna ühise ülesastumise kohta:

http://www.elu24.ee/?id=349170

http://www.uudisvoog.postimees.ee/?DATE=20081104&ID=244331