Kevadel valmivale TTÜ üliõpilasmajale otsitakse nime

26. november, 2010
alt 26. novembril kuulutas Tallinna Tehnikaülikooli Üliõpilasesindus välja konkursi väärika nime leidmiseks Tehnikaülikooli üliõpilasmajale.
Hetkel veel ehitusjärgus Üliõpilasmajast saab meeleolukas tudengite vabaaja veetmise koht ja kodu leiab enam kui kuusteist üliõpilasorganisatsiooni. Selline ehitis on ainulaadne nii Eestis kui ka Baltikumis. Üliõpilasesinduse juhatuse esimees Karel Kundratsi sõnul on üliõpilasmaja peamine eesmärk luua tudengile koht, kus kvaliteetselt oma aega sisustada ja end hästi tunda. Hetkel on TTÜs üks õpituba, mis on pidevalt inimestest pungil. Üliõpilasmajast saab päevasel ajal koht, kus tudengitel on võimalik teha grupitöid ning viia läbi konverentse ja koolitusi. Samuti hakkavad üliõpilasmajas toimuma kõik TTÜ tudengite peod.

Üliõpilasmaja nime ideid saab esitada kuni 31. detsembrini. Nimekonkursi võitja saab auhinnaks eluaegse V.I.P pääsme kõigile tudengimajas toimuvatele avatud üritustele. Konkursil osalemiseks tuleb saata oma nimeideed internetiaadressil www.ttu.ee/otsinnime. Täpsema info saamiseks võib saata e-maili aadressil yliopilasmaja@tipikas.ee, kuhu on oodatud ka kõik muud ettepanekud seoses üliõpilasmajaga – mis üritusi seal korraldada võiks, mis tingimusi tudengitele luua, kuidas atmosfääri kodusemaks muuta jms.

Tudengitele mõeldud hoone ehitamise idee algatas TTÜ üliõpilasesindus 2003. aastal. Aastatel 2005-2006 hakati planeerima hoone asukohta ning tekkisid esimesed joonised. Üliõpilasmaja ehitustöödega alustati tänavu septembris. Ehitustöid teostab AS Merko Ehitus. Üliõpilasmaja esimene osa avatakse järgmise aasta kevadel ning kogu kompleks valmib järgmise õppeaasta alguseks. Kokku on üliõpilasmajas ligi 2000 ruutmeetrit kasutatavat pinda.