Kogenud ja alustavad ettevõtjad taas oodatud mentorprogrammi – juba enne sügist!

25. veebruar, 2010

EAS ootab ettevõtjaid taas liituma ärimentorprogrammiga, mis pakub vabanemist igapäevatöö rutiinist, samuti tasuta uusi teadmisi, kontakte ja koolitusi.

Euroopa Sotsiaalfondist rahastatav EASi ärimentorprogramm alustas sügisel tööd viiendat aastat. Selle aja jooksul on oma ettevõtet mentori abiga tugevdanud ligi 200 alustavat ettevõtjat. Koostöö tulemusena on tekkinud rohkem jätkusuutlikke ettevõtteid, mis on hakanud rohkem müüma (93% osalenud alustavatest ettevõtetest) ja kasumit teenima (70% osalenud alustavatest ettevõtetest).

Seni oleme otsinud uusi mentoreid ja alustavaid ettevõtjaid programmi kord aastas, sügisel, ent kuna huvilisi on palju, proovime pilootprojektina ka sagedamat liitumist. Eeskätt on oodatud endast teada andma ettevõtjad, kes võiksid sobida alustavatele ettevõtjatele mentoriks.

Mentoriks hakkamise soovist palume kuni märtsi lõpuni teatada kogenud ettevõtjatel, kel on vähemalt viieaastane jätkusuutliku ettevõtte juhtimise kogemus ja kes tahavad kaasa aidata tublide alustavate ettevõtete arengule. Mentori töö on vabatahtlik ja pakub rahalise tasu asemel põnevat eneseteostusvõimalust Eesti ettevõtlust edendades.

Samuti märtsi lõpuni on oodatud endast teada andma alustavad ettevõtjad, kes sooviksid tunda ettevõtte kiiremat arengut koostöös mentoriga ja leida tuge otsuste langetamisel. Ärimentorprogrammi sobiv alustav ettevõtja on kuni kolm aastat tegutsenud ettevõte juht ja/või omanik, plaanib soovitavalt oma ettevõtte käibe kasvu ja eksporti ning tegeleb tootearendusega, samuti on selge arusaamaga, mida soovib mentorprogrammi toel saavutada.

Aprillis toimuvad programmi kandidaatidega vestlused ja mais saavad koostööpaarid tööd alustada. Uued koostööpaarid liituvad olemasoleva grupiga.

Lähemalt ärimentorprogrammi kohta www.eas.ee/mentorlus, kandideerimise kohta tel 627 9444 või katrin.eha@eas.ee .