Konkurss International Fashion Showcase Eesti väljapanekule

01. juuli, 2013

london fashion week2014. aasta veebruaris osaleb Eesti juba kolmandat korda International Fashion Showcase’il, mida Briti Nõukogu ja Briti Moenõukogu korraldavad Londoni Moenädala raames.

Eesti Disainikeskus koos Eesti Saatkonnaga Londonis kuulutavad juulis välja konkursi Eesti väljapanekul osalejatele. Täpsed tingimused ja lisainfo avaldatakse disainikeskuse kodulehel 5. juulil 2013.

International Fashion Showcase (IFS) on Briti Nõukogu ja Briti Moenõukogu poolt 2012. aastal algatatud projekt, mille raames tutvustatakse läbi väljapanekute erinevate riikide andekamaid ja innovatiivsemaid disainereid. IFS on ajastatud just Londoni moenädalale, et tuua tõusvate disainitalentide väljapanekud moeaasta tippsündmust külastavate ajakirjanike, sisseostjate ja blogijate fookusesse.

Väljapanekul esitlesid oma värsket loomingut neli Eesti disainerit: Kadri Kruus (nahast aksessuaarid), Kristina Viirpalu (naisterõivad), Karl Annus (puidust prilliraamid) ja Kristian Steinberg (meesterõivad). Näituse müstilise ja põhjamaise väljapaneku kujunduse autor oli London Saint Martinsi moekooli magistrant Helen Sirp, graafiline disain Martin Rästa (Baas Disain).