Konverents:”Kultuur kui ühendaja”

17. mai, 2021

Loov Eesti  ja Briti Nõukogu korraldavad 8. juunil kell 13.00-16.30 konverentsi “Arts for social inclusion”. Konverents on inglise keeles, venekeelse tõlkega.

TASUTA, vajalik REGISTREERUMINE

Konverentsil arutleme kultuuri rolli üle erinevate rühmade ühendamisel ning tutvustame viimase viie aasta jooksul läbi viidud P2P kunstiprojekte Eestist, Lätist ja Leedust.

AJAKAVA

Konverentsi modereerib Ragnar Siil, Creativity Labi juhtivpartner 

13:00-13:15 Tere tulemast: Ursula Roosmaa, Briti Nõukogu Eesti juht

13:15-13:45 Tom Fleming (UK), “How arts and culture promote social inclusion?”

13:45-14:15 Nikky Smedley (UK), “The Way In – How effective communication can benefit your social inclusion project.”

14:15-14:30 Vaheaeg

14:30-15:00 Toni Attard (Malta), “How to build sustainable partnerships for social inclusion through arts and culture?”

15:00-16:00 “Examples of social inclusion projects with the British Council’s support”

EST: Eva Leemet,  Helen Sildna 

LV:Ieva Niedre (Foundation INITIUM) 

LT: Aistė Ulubey www.artscape.lt

16:00-16:15 Kokkuvõtted

ESINEJAD

Dr Tom Fleming on juhtiv rahvusvaheline loomemajanduse, kultuuri- ja kunstipoliitika ning loomelinnade ja -piirkondade ekspert. Tema töö keskendub valitsuste, omavalitsuste ja asutuste nõustamisele kogu maailmas, et arendada kogu loomemajanduses tõhusat teadustööd, poliitikat, strateegiat ja tegevust. Ta on juhtinud strateegilisi uurimisprojekte igas piirkonnas, eriti tugeva kogemusega Euroopas, Venemaal, Lõuna-Aasias, Kariibi mere piirkonnas, Sahara-taguses Aafrikas ja Lähis-Idas. Suuremate klientide hulka kuuluvad Maailmapank, UNESCO, Euroopa Komisjon, Briti Nõukogu, kunstinõukogud, filminõukogud, mitmed valitsused, omavalitsused, kultuuri- ja haridusorganisatsioonid ning valitsusvälised organisatsioonid.

NIKKY SMEDLEY

Nikky on rahvusvaheline esineja ja koolitaja, loomepraktik, haridusajakirjanik, lastejutuvestja ja autor. Ta on töötanud kunsti ja sotsiaalse kaasatuse mõlemal küljel: praktiku ja projektijuhina. Tema suhtlemisoskuste eriala on osutunud elutähtsaks mõlemal pool tara.
Tema raamat „Loo, esita, õpeta! – Early Years Practitioner’s Guide to Developing Your Creativity and Performance Skills ”on välja andnud Jessica Kingsley. Nikky on  Creative Policy Designers Networki  liige.

 

TONI ATTARD

Toni Attard (Malta) on kultuuri- ja loomesektori nõustamis-, produktsiooni- ja koolitusfirma Culture Venture asutaja ja direktor. Üle kümne aasta on avalikus kunstisektoris töötanud Toni juhtinud arvukalt kunstiprojekte, loonud 10 riiklikku kunsti rahastamise programmi ning on olnud kaasautoriks kunsti- ja loomemajanduse kultuuripoliitika ja strateegiate kujundamisel. Ta on ka praktiseeriv teatritegija ja festivali juht. Toni on Creative Policy Designers Networki nõukogu liige.

Kogemusi jagavad

EVA LEEMET, Loov Eesti tegevjuht

HELEN SILDNA, Shiftworks OÜ, Tallinn Music Week, Station Narva

IEVA NIEDRE  (Foundation INITIUM, Läti) töötab kogukonnateatrite, draamameetoditega, osaleb üle-Baltimaade kogukonnaprojektides

AISTĖ ULUBEY  esindab Artscape kunstiagentuuri Vilniuses.