Korful avatakse Eesti maalijate rühmanäitus „Kahesuunaline tänav. Kaasaegne eesti maal“

10. juuli, 2013

Reedel, 12. juulil avab Eesti suursaadik Kreekas Andres Talvik Korfu Linnagaleriis Eesti kunstnike rühmanäituse „Kahesuunaline tänav. Kaasaegne eesti maal“. Näitusel osalevad Eesti Kunstiakadeemia maali õppejõud Jaan Toomik ja Vano Allsalu ning magistrandid Mihkel Ilus ja Mihkel Maripuu.

Väljapanek pakub külastajatele sissevaate eesti tänasesse maalikunsti ning esitab võimaluse selle käsitlemiseks nii rahvusvahelise kunsti suundumuste kui kahe „lokaalsuse“, eesti ja kreeka kultuuriruumi kontekstis.

Meistri-õpipoisi mudel kuulub minevikku – õppejõud on tänasel päeval pigem loominguline nõunik, arutelude moderaator – üliõpilane aga partner ideedevahetuses, uute horisontide avaja. Loominguline intriig – jagatud väärtushinnangud, erinevad põlvkonnad ja autoripositsioonid ning võistlusmoment – avaldub ühisväljana näitusel, kus õpetajad ja õpilased esinevad demokraatlikult ühe katuse all. Näituse pealkiri „Kahesuunaline tänav. Kaasaegne eesti maal“ lisab tõlgendusvõimaluste hulka ka küsimused maali „verevahetusest“ teiste meediatega, kunstniku ja vaataja suhetest ning miks mitte ka kultuurivahetusest kui olemuslikult kahesuunalisest protsessist.

Eesti kujutava kunsti tutvustamine Kreekas kätkeb endas olulist potentsiaali edasiseks koostööks ja loominguliseks vahetuseks ning käesolev näitus püüab ühtlasi täita perspektiive avavat ja inspireerivat rolli.

Näitus saab teoks tänu Eesti Ateena saatkonna koostööle Korfu Linnagalerii ja kohaliku omavalitsusega ning välisministeeriumi, Eesti Kunstnike Liidu ja Kultuurkapitali toetusele.