Kõrgem Kunstikool Pallas osaleb Disainiööl nelja näitusega

10. september, 2018

10.-16. septembril toimub Tallinnas Disainiöö festival, mille raames on Telliskivis võimalik tutvuda ka Kõrgema Kunstikooli Pallas tudengitööde väljapanekuga. Disainiöö festivali selleaastaseks teemaks on „Inimlikud linnad”. Missioonitundega disainerid, arhitektid, urbanistid ja planeerijad kannavad hoolt selle eest, et linnakeskkond oleks jätkusuutlikum ja inimsõbralikum.

Nii saabki alates 11. septembrist Telliskivi Rohelises saalis tutvuda Kõrgema Kunstikooli Pallas väljapanekuga „Mina elan siin“. Pallase üliõpilaste tööd on sündinud küsimustest keskkonna ja looja, koha ja kohalolija suhte kohta. Autorid on nii saajad kui andjad, kasutajad ja vastutajad, mineviku väärtustajad ja tuleviku visualiseerijad.

Lisaks on põneva koostööna kõigile huvilistele vaatamiseks ka Pallase mööbli- ja tekstiiliosakonna disainitudengite ühisprojektina valminud Tartu Triiphoone, mis tutvustab rahvusvahelistel disainimessidel esitletud tooteprototüüpe. Prototüüpide loomisel on lähtutud materjali- ja vormiotsingutest ning tehnoloogilistest väljakutsetest.

Näitusealal on külalistel võimalus tutvuda ka Pallase tekstiiliosakonna õppejõu Kadi Pajupuu leiutatud tekstiilmaterjali valmistamise meetodiga MultiWeave.

Disainiöö festivali raames saab tutvuda aga ka Kõrgema Kunstikooli Pallas nahadisaini osakonna üliõpilaste töödega näitusel „WOW“. Kottide väljapanekuga jutustatakse lugu läbi toote ning pannakse klassikaline kotivorm kaduma.

Näituste avamine toimub 11. septembril kell 17.00 Telliskivi Rohelises Saalis: Telliskivi 60A

Rohkem infot leiad SIIT.

Foto: Ode Alt´i lõputööna valminud šamanistlikust maailmapildist inspireeritud ehtekollektsioon ÜLAILM. (Foto autor: Ruudu Rahumaru)